Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşlar bizi tanır mı?

castiel

Gümüş 1 Üye
ya sorum belki saçma gelebilir ama benim kapluşlar sanki beni tanıyor.yani her hayvan genelde kokudan tanır kapluşlardada mı öyle.çünkü önceden babamdan falanda kaçıyordu şimdi onada alıştı o gelince hoplayıp zıplıyor kaçmıyor.bitek bana anneme babama alışkın.misafirler gelince kaçıyor.sadece benden yemek istiyor.

bide kokudanda değil bence.çnkü başımda şapka falan varsa tanıyamıyo kaçıyo ama sonuç olarak kokum aynı.çok merak ediyom ya :D

Benimkilerde herhangi bir insan geldıgınde direk koşuyor cama...:)
Tanıdıklarını sanmıyorum...

Ses tonundan tanirlar, ayrica goruntu olarakta tanidiklarini saniyorum cunku beni gorduklerinde hic bir hareket yokken annemde kendilerini parcaliyorlar o yem verdigi icin.[/code]

Benimki babannem korkuttuğu için onu gördüğü an hareketsiz kalıyor sonra fıykkkkk... Ben olunca ş değişiyor o da ayrı konu.

herkesin kapluşu farklı tepki veriyor :) furkan peki sen günde ne kadar ilgileniyosun onlarla? hani en çok kimi görüyolarsa onu tanıyolardır belki.çünkü bni kesin tanıyolar.hatta oyuncak ayımı bile görünce kaçıyor :) hoşuma gitmiyo değil :pya hatta video çok bende ama koyamıyorum ya cideoyu upload edemiyorm bitürlü :S

Sürekli ilgiliyim :) Beni görüncede gelıyor ama baskasını görüncede herhangi bir misafir görüncede gelıyor...

hahha seninkiler fenaymış herkese pas veriyor demek xD ben herkesten kaçınca bitek bana gelince dedim tanıyolardır diye ama soğuk kanlılar hani kedi köpek olsa zaten tanıyo demekki bunlardada sevdanın dediği gibi ses tanıma falan var.sende dene bence.ben hep gelirken akvaryuma "annem yavrum böcüğüm" diyorum :p

Benim bübüüüüüüüü diye bir gelişim var ki arkasını dönükse anında bana doğru dönüp hızla cama yapışıyo.

:D evet evet anlıyolar kesinleşti bence :D güzel bişey ama

Benim de deneyim ve gözlemlerim tanıdıkları yönünde, evet şartlanma ile yem için hareketlenip dikkat çekmek istiyorlar ama herkese de aynı şekilde davranmıyorlar bu da kesin. Zaten hafızaları olan hayvanlar bu yüzden tanımaları da normal zamanla alıştıkça size.

aragorn' Alıntı:
Benim de deneyim ve gözlemlerim tanıdıkları yönünde, evet şartlanma ile yem için hareketlenip dikkat çekmek istiyorlar ama herkese de aynı şekilde davranmıyorlar bu da kesin. Zaten hafızaları olan hayvanlar bu yüzden tanımaları da normal zamanla alıştıkça size.

evet aragorn bencede kesin tanıyolar.hem sesten d edeğil bunu dün test ettim kafama şapka taktım saçımı kabarttım fizik kaçtı ( normalde üstüme atlıyo) seslenmeye başladım elimi uzattım yem vercem diye gelmedi kafasını kabuğuna soktu ama normal gelince kesinlikle şimarmaya başlıyor :)

Evet benim bıcırlar da beni gördüklerinde deliriyorlar resmen. Hiç kılık değiştirip denemedim ama oldukça loş bir zamanda akvaryumlarının olduğu yere yaklaştım, yine aynı şekilde tanıdılar. Sesimi de tanıdıklarını sanıyorum çünkü arkaları dönükken seslendiğim zaman hemen bana koşturuyorlar :)

benim leyla akvaryumdayken sabah yem icin tirnakkarini arka fona surterdi acaip sinir bozucu bir ses çıkarırdı. Yemleme gunu olmayinca ben yatagimdan. Yine sansini deniyorsun bence yapma gir suya yuz bugun yok sana yem dedigimde tipis tipis suya giriyordu bir dahada denemiyordu. Filtre sorunu olmadan once baya bir azitmisti videosunuda eklemistim? MaasALLAH ama cok iyi soz dinler. Kucukleri daha egitemedim ama olsun =D

MissSevda' Alıntı:
benim leyla akvaryumdayken sabah yem icin tirnakkarini arka fona surterdi acaip sinir bozucu bir ses çıkarırdı. Yemleme gunu olmayinca ben yatagimdan. Yine sansini deniyorsun bence yapma gir suya yuz bugun yok sana yem dedigimde tipis tipis suya giriyordu bir dahada denemiyordu. Filtre sorunu olmadan once baya bir azitmisti videosunuda eklemistim? MaasALLAH ama cok iyi soz dinler. Kucukleri daha egitemedim ama olsun =D

Vay be :p Bizede öğrette bizde eğitelim kaplumbagalarımızı :)

galiba onunla zamanında çok konuştuğum için anlamaya başlamış olabilir. Bir kerede küçükleri yemliyordum bu hemen geldi aldım kuru alana koydum. Senin sıran değil dedim bir ara suya atlamak istedi, sakın dur orda in dediğimde inersin dedim oda bekledi akıllıca bitirdim yemlemeyi. Eveeet şimdi inebilirsın dediğim anda indi =D konuşmak işe yapıyor galiba

MissSevda' Alıntı:
galiba onunla zamanında çok konuştuğum için anlamaya başlamış olabilir. Bir kerede küçükleri yemliyordum bu hemen geldi aldım kuru alana koydum. Senin sıran değil dedim bir ara suya atlamak istedi, sakın dur orda in dediğimde inersin dedim oda bekledi akıllıca bitirdim yemlemeyi. Eveeet şimdi inebilirsın dediğim anda indi =D konuşmak işe yapıyor galiba

aaa gerçekten mi? ne güzel.bende fizik miniği ısırınca kızdım hiç bişi anlamadı tersine benide ısırdı :D nasıl öğrettin missevda? benim ihityacım varda biraz disipline :D

benim Kapluş cok yemek istio gunluk 4 tane weriorm sabah akşam halada istiyorlar vermiyorum sonra geliorum yanına hemen aç gibi cama vvuruo sanki isyan edio :D bence tanımıyorlar sadece yem icin yapıor

yep xD ama ben başka şekilde bahsettim başkası yem verince kaçıyo benimkiler :D

Geri