Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlar yorulur mu?

biber

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar,en küçük ayrıntıları bile soruyorum emin olmak için kusura bakmayın. Benimkiler balkonda güneşlenirken aşırı derecede hareketliler yani kaçaçak yer arıyorlar. Sürekli hareket ettikleri için yorulacaklarını ve kalplerini zorlayacaklarını düşünüyorum.Bu konuda hiç bir fikrim yok çünkü. Su içinde koyup kayalarını da yerleştirirsem sorun yok çoğu zaman suyun içindeler ara sıra kayaya çıkıyorlar tabi o zaman tam bir güneşlenme sağlanamıyor.Fazla hareketli olmaları onların sağlığı açısından ne kadar zararlı olur?

ben tam bilmiyorum ama güneşe koyunca benim miniğimde hareketleniyor ama ben şunu okumuştum onları güneşlendirirken bir kısımlarınında gölgede kalması gerektiğini,aklında bulunsun tmm

Dışarının gürültüsü, yeni bir ortam, akvaryumdan ayrılma bunların hepsi güneşlenme sırasında agresifleşmelerine neden olur. Bunun dışında herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum yorulduklarında dinlenirler zaten endişe etmeyin o konuda. Güneşlenme konusunda da mümkün olduğunca rahat edebilecekleri bir ortam sağlamaya çalışın.

Ve de ilk zamanlar öyle olur ilk güneşe çıkacaklarında.. Benimki durmazdı hiç, sonra yavaş yavaş alıştır gerinmeye başladı ne yapacağını anladı güneşe çıkarınca ve direk kuru alanına çıkmaya başladı... Ama şu aralar ne yapacağımı bilemiyorum benimki unutmuş güneşi. Bir kez güneşe çıkarıyım dedim ve balkona değil de camı açıp mermere küçük leğende susuz koydum sonra bir baktım ara ara kafa dışarı. Kaçacak diye içeri aldım aman beee ben de meraklı değilim dedim... :D Ölüm fanusundan kaçıyor hemen, leğende de kuru alan yapmak zor oluyor, su koyunca kuru alan olmadığından mecburen susuz koyuyorum... Havalar biraz ısınsın da balkonda onunla çıkarım leğende olmaz, balkonda gezer...

RE: KapluÅŸlar yorulur mu?

Disariya alismasi gerek bu yuzden kacacak yer ariyor zamanla alisir. Yorulma durumu var benimki o gun cama dogru cok yuzdugunde ve ondan haric baska birsey yapmazsa aksam isik kapanir kapanmaz bir koseye cekilip uyuyor. Beni hic takmayip sakin sakin bir kosede duruncada gece halen aktif oluyor. Kendini zorlayacagini sanmiyorum.

Geri