Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarım-Badem,Haylaz;Ağabey ve Afacan)

axatan26

Gümüş 3 Üye
Badem (2yaş),Haylaz(2 yaş),Ağabey(1.5 yaş) ve Afacan(1 yaş)(Hepsi erkek yanlarına bir bayan kapluş arıyorum) kapluşlarımızı çok seviyoruz 225 lt.lik akvaryumda yaşıyorlar (Tam teşkilatlı dış filtre vs gerekli ne varsa mevcut))225lt.lik büyük akvaryumdan bir köprü yol ile 100 lt.lik diğer akvaryuma geçebiliyorlar.(iki akvaryum arasında gidip gelebiliyorlar)100lt.lik akvaryum iki bölmeli (40 ve 60 lt.lik)40 lt.de yemek yeme yerleri 60 lt.salon.şeklinde dizayn edilmiş bir malikanede yaşıyorlar Allah hepsine sağlık versin.En kısa zamanda resimlerini göndereceğim.

RE: Kapluşlarım

wooow öyle mükemmel anlatmıssınız ki merak etmemek elde değil : )

Müthiş...
Çok merak ettim. Resimleri çok merak ediyorum..
Çokda sabırsızlanıryorum.

[attachment=161][attachment=162][attachment=163][attachment=164][attachment=165]Şimdilik bir kaç resimle farklı paludaryumun resimlerini gönderiyorum,becerebilirsem video sunu da yollayacağım.

[attachment=166][attachment=167][attachment=168][attachment=169][attachment=170]225 lt'lik
bölüm ve kapluşlarımız

Analatığınızdan da mükemmel.
Kaplumbağalarınıza bir ömür boyu sağlılar:D
yanlış söyledim ama anlamışsınızdır.

NicoLé - PCD' Alıntı:
Analatığınızdan da mükemmel.
Kaplumbağalarınıza bir ömür boyu sağlılar:D
yanlış söyledim ama anlamışsınızdır.

Sizlerede kapluşlarınızla birlikte sağlık ve esenlikler dilerim.İyi akşamlar

Harika bir uygulama banada öyle bir düzenek kurduracaksınız ama şimdilik yerim yok ama bir yolunu bulacağım sanıyorum. Mutluluklar diliyorum.

Güzel ilginç bir paludaryum ama bir paludaryumdan diğerine geçerken orada ısınma lambası olmadığından üşütebilirler.Birden havanın soğukluğu onları hasta edebilir.2 paludaryum yerine 1 tane büyük yapsaydınız daha iyi olurmuş.Çok güzel görünüyor , uzun ömürler ufaklıklara.:)

oldscout' Alıntı:
Harika bir uygulama banada öyle bir düzenek kurduracaksınız ama şimdilik yerim yok ama bir yolunu bulacağım sanıyorum. Mutluluklar diliyorum.
Umarım en kısa zamanda düşlediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.Her şey gönlünüzce olsun

ya tam hayalimdeki paludaryumu yapmışınız,ellerinize saglık tebrik ederim...dua edin bende öyle bir paludaryum yakın zamanda yapabiileyim:)ha buarda kapluşlarda erkek galiba şirinler maşallah....

LEGENDGRL90' Alıntı:
ya tam hayalimdeki paludaryumu yapmışınız,ellerinize saglık tebrik ederim...dua edin bende öyle bir paludaryum yakın zamanda yapabiileyim:)ha buarda kapluşlarda erkek galiba şirinler maşallah....Teşekkür ederim Allah size daha güzel paludaryum nasip etsin inşallah her şey kaplumbağalarımız için onlar sağlıklı ve güzel bir ortamda yaşasınlar mutlu olsunlar yeter.
ısınma lambaları ve uvb eksikti şu anda onlarda tamamlandı.Paludaryumu geliştirebieceğim kadar geliştireceğim güzel fikirlerinizi bekliyorum.Kapluşarımızın 3 tanesi erkek bir tanesi daha 1 yaşını doldurmadı tam kesin olmamakla birlikte tahminim dişi.(Dailymotion)sitesinde paludaryumumda bulunan Badem (erkek)kaplumbağamızın ereksiyon halindeyke cinsel organını video ya çekme şansını yakaladım bilgilerinize -duspaverin kodlu kullanıcıya eriştiğinizde veya videolarda,(büyük yazı ile yayınlandığı için büyük yazdım) (PENİS KAPLUMBAĞANIN CİNSEL ORGANI)adıyla aradığınızda bulabilirsınız.Bizim siteye video gönderemedim olmadı paludaryumun görüntüleride,videolarıda var ancak dediğim gibi gönderemedim.umarım bir yolu vardır ve gönderebilirim.

Tarçın~' Alıntı:
Güzel ilginç bir paludaryum ama bir paludaryumdan diğerine geçerken orada ısınma lambası olmadığından üşütebilirler.Birden havanın soğukluğu onları hasta edebilir.2 paludaryum yerine 1 tane büyük yapsaydınız daha iyi olurmuş.Çok güzel görünüyor , uzun ömürler ufaklıklara.:)
Güzel tavsiyelerinize teşekkür ederim.Balkon kapısı açık ve kaloriferli olduğu için ortam sıcaklığı 22 derece altına inmiyor.Ayrıca ısınma lambası ve uvb lamba alınıp tamamlanmıştır bilgilerinize iyi geceler

Geri