Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarıma eş arıyorum

"İnsanlar neden yanlış anlaşılmaları düzeltmek istemek yerine gitmeyi ve arkasında kötü bir izlenim bırakmayı tercih ederler anlamış değilim ama herkesin kendi özgürlüğü karışamayız ama çok ilgincime gidiyor." kesinlikle katılıyorum.Sanırım zor oluyor , birilerine bir şeyler anlatmak...Sanıyorum ki insanlar korkuyor çarpışmaya yanlışı ya da doğruyu değiştirmeye...Çalışmaya , düşünmeye üşeniyor insanlar...

Diğer söylediklerin de zaten benim 2. sayfada yazdığım mesajın aynısı gibi...

konusu deil ama axatan26 paludayumunuzun resmini çok merak ettim süper anlatmışsınızki merak etmemek elde değil

brk649' Alıntı:
konusu deil ama axatan26 paludayumunuzun resmini çok merak ettim süper anlatmışsınızki merak etmemek elde değil
doğru söylüyorsunuz o konu aklımda sadece bazı teknik konuları bilemediğim için ünv.okuyan oğlumu bekliyorum 10,15 gün içersinde göndereceğim kameraya çektik ancak nasıl bilgisayara yükleneceğini bilemediğim için (çok yaşlı (49) değilim ama bu işleri hep oğlum yaptığı için öğrenme fırsatı olmadı açıkcası ilgilenen birisi olduğu için ...)resimleri veya video yu gönderemedim aklımda ve göndereceğim.Bursada olsanız sizi bir çay içmeye davet ederdim ki yine de beklerim iyi akşamlar.

İlgilerinize çok teşekkür ederim.Ancak maalesef bir sürü kablo var bilemiyorum oğlum inşallah bir hafta sonra gelecek hem bu bilgisayara yükleme ve yüklenince oradan siteye nasıl gönderiliyor bana yardım eder.İyiakşamlar (not video şeklinde siteye gönderme yapılabiliyormu bilgi verirseniz sevinirim.

Evet gönderilebiliyor.Bilgisayarın "flash belleğin" ve "bluetooth"un da girdiği bir yeri var.Oraya uyumlu olan kablo sizin aktarım kablonuz.Onu bulursanız gerisi kolay.:)

Tarçın~' Alıntı:
Evet gönderilebiliyor.Bilgisayarın "flash belleğin" ve "bluetooth"un da girdiği bir yeri var.Oraya uyumlu olan kablo sizin aktarım kablonuz.Onu bulursanız gerisi kolay.:)
Çok teşekkür edrim.En kısa zamanda halledeceğim.

Mustafa Bey,

Ankara'da bazı pet shop larda istediğiniz büyüklükte kaplumbağa bulmak mümkün. Sizin için bakacağım ve sağlıklı olduğuna kanaat getirirsem size hediye olarak bile yollayabilirim.

Amaç bu sevimli varlıklara iyi bir ortam sunmak olsun yeterki. Tek sıkıntım yaşlarını tayin etmek. Cinsiyet ayırımını yaparım.

Bende bir erkek bir dişi fena sayılmayacak bir ortamdalar. Erkek dişiyi bazen kurlarıyla, kuyruğunu ve arka bacaklarını çekiştirerek çok taciz ediyor. Yerim olsa ayırmayı bile düşündüğüm zamanlar oluyor. Dişi bazen sudan kaçacak gibi çırpınıp duruyor onları tek yatıştıran durum başlarına gitmek ve hatta bir miktar yem verecekmiş gibi davranmak :) İşin içinde yem olunca o kaçan dişi erkeği tepeliyor :)

Bu gün 2 tane büyük dişi buldum. Boylarını ölçemedim akvaryumcuda cetvel yoktu :( Birisi bayağı yetişkindi sanırım 18-20 cm kadar vardı. Birisi biraz daha küçüktü oda 15-17 gibi. Biraz bakımsız ama sağlıklı duruyorlardı. İlgilenirseniz resimlerini çekip yollayım size.

Geri