Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluslarımın tekinin kabugu sert tekinin yumusak

kabuk yumuşaklılıgından anlaşılmaz.Bu sağlıksızlıgın bir belirtisidir.vitamin+uv takviyesi yaparsanız kabuk sertleşicektir.
 
Forumda biraz araştırma yaparsanız her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Yine soracağınız bir şey olursa yardımcı oluruz. Cinsiyeti kaplumbağanız 1 yaşını doldurup 10cm boyuna ulaşmadıkça net olarak anlaşılmaz. Erişkin olduğunda da ön erkeklerin ön tırnakları bariz şekilde daha uzun olur dişlere göre ve de kuyrukları daha kalın ve uzundur. Ayrıca alt kabukta da hafif bir iç bükeylik vardır erkeklerde genelde. Ancak bu iç bükeylik her zaman çok belli olmayabilir. Bunların dışında başka bir yöntemle cinsiyet tayini yapılamaz.
 
kabuğunun yumuşaklığını gidermek için eczanelerde devit-3 satılıyor ondan alabilirsiniz çok birşey değil 2.99tl kadar :) vitamininiz de yoksa en kötü ihtimal deep fix i öneriyorum. vede bol bol güneş ışığı ama artık güneşlendireceğinizi sanmıyorum bunun yerine uv lambası alarak her gün 1 saat kadar güneşlendirirseniz kabuğunun yumuşaklığı gider. ve bir bilgi daha kuyruk kısımlarındaki kabuğun yumuşaklığı bütün kapluşlarda var :)
 
Geri
Üst