Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşların suyu....

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar kapluşlar için çeşme suyu mu yoksa hazır su mu öneriyorsunuz.Bende uzun zamandır hazır su kullanıyordum fakat bir arkadaş şöyle yazınca kafam karıştı...

bence iyi bir araştır hazır su kullanma derim ph 'idi heralde yogun oldugundan kaplumbagarı yakıyomuş kabukarını ve ayrıca bi yorumdda diyoduki kapluşum sudan cıkmaya calışıyor durmadan panikliyo demekki ondan mış falan diyolardı kullanma derim ben o konuyu okudugum yeri bulayımda seni ve bizi daha iyi aydınlatayım...

ya ben bir yerde okumuştum hazır sudaki bir maddenin yogunluğu kapluşa zarar veriyormuş

musluk suyunu biz bile içemiyoruz, şöyle yüzeysel düşününce musluk suyunun içerisindeki zararlı maddelerin daha zararlı olması gerekiyormus gibi geliyor.

LEGENDGRL90' Alıntı:
yeni buldugum bilgiye göre;
Su kaplumbağaları için uygun asit değeri 7'dir. Çeşme suyun pH'ı 7.6'dır. Suyun pH derecesini çabuk bir şekilde Sera pH testi ile anlayabilirsiniz ve Sera pH plus veya Sera pH minus ile düzenleyebilirsiniz

Bu dediklerinizi ve sera aqutan ı hiçbir yerde bulamadım...:(

arkadaşlar su ürünlerinde okuyorum bi hocam bana dediki içme suları yumuşak oluyor değerleri düşük oluyor bu yüzden kaplumbağaya zararlı dedi. bunun için içme suyunu 2 gün dinlendirip öyle kullanmam gerektiğini söyledi. Hatta içme suyundaki dinlenmiş kirecin kaplumbağaya yararlı olacağını söyledi bende artıık öyle yapıyorum ben kaplumbağamın kabuğunda hafif yumuşama olduğu için gittim ona oda sağlık sorunu olmadığını sudan kaynaklı birsebep olduğunu söyledi içim rahatladı açıkçası sizde su konusunda bence içme suyunu dinlendirip kullanın en sağlıklısı bence bu..

musluk suyu kullanıyorsanız yanında su düzenleyicisi de kullanmlısınız(sera aqutuan gibi) ya da musluk suyunu 2-3 gün ağzı açık bir kapta dinlendirerek de kullanabilirsiniz.. ya da içme suyu kullanabilirsiniz..

Cvp: Kapluşların suyu....

suyu başka nasıl berraklaştırabiliriz ?,illaki bi çözümleri vardır.

Her dip çekimden sonra doldurduğum su kaplarını ağzı açık bir biçimde bekletiyorum. Su olarak da çeşme suyu kullanıyorum. İç filtre kullanırken suda yosunlaşmalar vardı ancak şelale filtre alıp onu modifiye ettikten sonra su çok berrak. Muhtemelen içindeki aktif karbondan kaynaklanıyor. Onu da 1 ay kullanıp çıkaracağım.

Ben suya sera aquatandan koyup 1 gün dinlendiriyorum öyle koyuyorum miniklerimi içine sera aquatanı her pet shopta bulabilirsin bulamazsan internettende sipariş verebilirsin.

Geri