Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşların Yeni Evi !

Cvp: Kapluşların Yeni Evi !

Birde ısıtıcıyı 30 dereceye ayarladım ama termometre 28-29 arası gösteriyor normal midir ?

Harleydavidson' Alıntı:
Bitki olabilir veya bi mağara çok severler orda durmayı :)

Mağara tamamda Ne tür bitki olur

Bitkide ipek yapraklı alabilirsin. Ufakken parçalamıyorlar. Büyüdüklerinde haşat olur ama. Kök alabilirsin mango yada mopani.

Isıtıcı üstündeki dereceye göre daha düşük seviyede ısıtıyorsa ya suya göre yetersiz kalıyor yada sirkülasyon yeterli olmadığı için tüm akvaryuma ulaşmıyor.

Isıtıcı tam suya batmaz model ise üst plastik kısmını su üstünde tut. İçine su girmesin.

Küçik bitkilerde alabilirsin fazla büyük alma bence yüzme alanları küçülür

bitki koymayı düşünüyorum bende ve ayrıca ısıtıcı olayında da biraz beklemek gerekiyormuş sanırım  :133:  iki aletin derecesi de aynı şuan , kaç derecede tutmalıyım suyu ?

resler için 28 derecedir. Isıtıcının filtre önünde yada yanında durması akvaryum geneline sıcak suyu dağıtmasını sağlar.

Dereceyi ısıtıcıdan en uzak ön köşeye alırız. Bu nokta en son ısınan yer olduğu için su ısısında baz aldığımız derecedir. Isıtıcıyı buna göre ayarlarız.

şuan için öyle ayarladım ve filtreyi 800L/h olarak başka bir filtre ile değiştirimdim şuanlık gayet  durum iyi şimdi biraz daha kum ve bitki ekliyicem

Kumu eklemeden evvel filtreyi durdur. Kumu çekmesin. Kumun tam olarak indiğini görünce çalıştırırsın. Uçuşan tozlar kalırsa emilir.

Öyle yaparım ::) , yemin yanında bişey vermeli mi ek olarak ?

Kabuk boyları şu an ne kadar oldu ?

Yok 6 cm boyuna kadar protein ağırlıklı beslenecek. Raffy P ve gammarus bunlar yeterli. 6 cm itibariyle tetra reptomin veya eheim prof. food alıp ot türevliye alıştıracaksın. Bu dönem itibariyle jbl agilde alacaksın.

saolun öyle beslerim , birde iç filtre nin havalı olarak mı işlemesi lazım yoksa sadece süzerek mi yani hava veriyimmi akvaryumun içine

Hava kabarcığı tabiki iyidir. Suya oksijen vererek amonyağın ve klorun uçmasını kolaylaştırır. Su kalitesini uzatır. Hava kabarcık sistemi varsa kullan.

Hava hortumunun dış kısım ucuna musluk tak petshopta satılır. 1-2 lira birşey. Kalitesine göre 10 liraya kadar var. Gece rahatsız ederse kaparsın. Gündüz açarsın.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Geri