Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşlarınız kuru alanda ne kadar kalıyor?

hayat

Bronz 4 Üye
merhaba arkadaşlar.benim tosbişim kuru alanına çıktıgı zaman 4-5saat kalıyor bu normalmi? sizin kapluşlarınız ne durumda??

Isıtıcı lambanız var mı? Yani ısınma lambası altında güneşlenir gibi mi bacaklarını uzatarak gerinerek keyiflemi yatıyorlar? Eğer böyle ise keyiflerindendir.

Isınma lambanız olmadığı halde kuru alana çıkıp öylesine mi duruyorlar? Eğer ısınma lambanız yoksa suyun sıcaklığı ne? Birde onu sormak lazım.

ısınma lambamız var...evet güneşlenir gibi ayaklarını uzatıp keyifle yatıyor uyuyor... suda ısıtıcımızda var su sıcaklıgıda 28 derecede..teşekkür ederim

Valla 5 saat kurunması ve karada keyifle uyuması güzel.Bizimkiler kara alanda en fazla 1 saat durur ve uyku nedir bilmezler.Hiç kuru alanda uyuduklarını görmedim ve pek sevmiyorlar karada durmayı daha çok yüzmeyi seviyorlar galiba :)

evet kuru alanda kuruması güzel ama banada biraz fazla kuruyor gibi geldi cigerlerinimi üşüttük diye korktum yemesinde ve yüzmesinde bir problem yok çok iştahlı...inş bir problem olmaz

çok teşekkür ederim cevaplarınız için...inş saglıklı büyürler kapluşlarımız:)

Gündüz 12 saat boyunca ısıtıcı lambası açık durduğu halde, kuru alanda en fazla 10 dakika bacaklarını uzatıp gerine gerine kuruduktan sonra yıne suya atlıor.. :)

benim kapluşumada nazar degdi heralde:)artık oda çok fazla kalmıyor

Benim kaplumbağamda eskiden daha fazla duruyordu ancak şimdi ya çıkmyor yada ben göremeyiorum okula gitmem gerektiği için bütün gün evde değilim muhakak cıkıp kendini kurutuyordur dimi?Kurutmassa problemler cıkacağını düşünüoyorum mantar gibi.Isıtıcı lambası var

uygun bir kuru alanınız varsa ısınma lambası kolay çıkılan bir kuru alan vb sorun yok demektir siz yokken çıkıyordur.. yanınızda korktuğu için ya da henüz size alışamadığı için çıkmyo olabilir.. tatilden dolayı evde olduğunuzdan daha sık görüyordunuz okul açıldığında daha az gördüğünüzden de eskisi kadar sık çııkmyor gibi gelebilir size..

ısınma lambası da var suyu da 27 derece ama hiççç çıkmıyor.. bütün gün gözlüyorum hiçç :( alalı 1 hafta bile olmadı alışamadığından olabilr mii??

Alışamadığı için, kuru alan yeterince sıcak olmadığı için ya da kuru alana çıkmayı kolaylaştıracak bir rampa, eğim olmadığı için çıkmazlar genelde kuru alana. Bu durumlara göre yeniden değerlendirebilirsiniz kuru alanınızı ve ona göre ne yapabilceğinize karar verebilirsiniz. Normalde 1 hafta-10 gün içinde alışıp çıkmaya başlarlar kuru alana.

Benim kapluş kuru alana çok nadir çıkıyor. Genelde kuru alana çıkış rampasında vücudu suda, başı suyun üstünde uyuduğunu görüyorum:) Bu bi sorun mu? yoksa canı istemiyor olabilir mi?

su 28-29 derece, en kısa zamanda ısıtıcı lamba alıcam.

Kuru alana kurulanmak ısınmak için çıkarlar zaten:) sıcak olmadığından çıkmıyodur

ben hiç görmedim x/ ya eskiden çok çıkarlardı ne zaman akvaryumu değiştirdim ozaman çıkmadılar sanki :J ya bide bnm akvaryumda iki kuru alan yeri var ama daha çok cansız çiceklere tutunmayı seviyolar ama düşünüyorumda nezmndır kurulandıklarını görmedim x/

hep suda kalmanın zararları ney?

Geri