Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarmın Hikayesi

kapluş_35

Gümüş 4 Üye
Kardeşim bir kaplumbağa tutturdu ve geçen yaz sonu aldık.İlk günler biraz baktı sonra ilgilenmemeye başladı.Sonra ben bakmaya başladım.Ölüm fanusunun tehlikeli olduğunu bilmedğim için 6 ay ölüm fanusunda baktım.:ashamed0006:Sonra bu siteyi gördüm ve üye oldum.(Bahsettiğim kapluş Kapiş,çok kötü koşullardaydı.)Hemen gerekli ekipmanları temin etmeye başladım.İllk başta küçük balık akvaryumun da baktım.Sonra İzmir merkeze gelince annem bir kaplumbağa daha aldı.(bu da Pıtır) Bir iki hafta sonra sonradan aldığım kapluşum akciğer enfeksiyonu oldu.İlk başta anlamamıştım sonra anlayınca hemen bildiğim veterineri aradım ve veterinere gittik,Pıtırmı iyileştirdi.Daha büyük bir akvaryuma geçtik.:133:Şimdi ise ilk aldığım 6cm gibi ikinci aldığım ise 4 cm falan.(Pek fazla büyüdüklerini sanmıyorum.)

Söylemek istediğim şu:Eğer gerçekten kaplumbağa bakabilecekseniz kaplumbağa alın.Çünkü kardeşim bakmadı bende bakmasaydım şu an Pıtır ölmüş olacaktı.Pıtırım için çok uğraştım.Lütfen bu mesajı öylesine kaplumbağa alanlara okutun.Teşekkürler^^

Bilgiye ulaştıktan sonra doğru olanların hepsi yapılmış, Tebrikler. Ufaklıklarla daha uzun yıllar beraber yaşayın.

Burada bir cogumuz (bende dahik olmak uzere ) bakimlarinin cok kolay oldugunu soyleyen petshoplardan olum kabinda aldik bu kaplumbagalari benimkide maalesef 2-3 ay yasamak zorunda kalmisti neyse ki bilinclenmem uzun surmedi oysa onlar bana olum kabinda hediye gelmisti. ama bu bana cook iyi bir ders oldu o zamandan beri alacagim seyi didik didik arastirip sonra aliyorum sonuc olarak zararin neresinden donulse kardir boylece minik bir cani olmekten kurtardik bu canlilarin bakimi aslinda
sanildigindan cok daha fazla

Cvp: Kapluşlarmın Hikayesi

ilk zamanlar ben de dahil pek çok arkadaş kayıplarla başlayıp bu siteye üye olup doğruyu bulduk. sen kayıp vermeden bu işi başarmışsın. ilgin ve alakan için kutlarım. kaplumbağaların senin gibi bilinçli sahipleri olduğu için şanslılar.

cem abiini dedine katiliyorum herkes tosbikleri olunce bilgileniyolar sen kayip vermemissin :)

Geri