Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum Baloncuklar Çıkarıyor

büşr@

Bronz 5 Üye
Kapluşum kafasını sudan dışarı çıkarınca baloncuklar çıkarıyor ve ağzının alt kısmını çok fazla oynatıyor. Gerçi nefes alıyor da olabilir. Acaba hasta mı oldu? :(

RE: kapluşum baloncuklar çıkarıyor

ara sıra baloncuk çıkarması normal akciğer solunumu yapan hayvanlar olduğu için.. başka bir hastalık belirtisi var mı? yem yememe, hareketsizlik, alt kabukta pembelik, sesli ve zorla nefes alıp verme gibi?

yem yemiyor ama ortama alışmadığı için sanırım hem de plastik kapta olduğu için ama en kısa sürede zaten akvayuma geçeceğim.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

alt kabukta pembelik var mı peki? eğer hasta değilse zaten akvaryuma geçtiğinizde iştahı da fazlasıyla açılacaktır..

hayır pembelik yok

o zaman muhtemelen plastik kapta olmasından dolayı yem yememe sorunu ve umarım akciğer enfeksiyonu başlangıcı değildir.. karides aldınız mı? stick yem yemeselerde karidesi genelde yerler sera raffy-I yani karides.. açık olarak da satılıyor.. zaten akvaryuma geçtiğiniz de sorun kalmayacaktır..

Bu arada kapluşu alalı ne kadar oldu? Alışma süreleri 1 haftayı bulabiliyor... ve de daha önceden yemek yiyor muydu?

3 gün oldu daha hiç yemek yediğini görmedim.

karides verdiniz mi hiç?

bir de karides deneyin muhtemelen yiyeceğini düşünüyorum

Cvp: kapluşum baloncuklar çıkarıyor

ben de kaplumbağlarımı alalı 1 ay oldu. birtanesi gayet iyi yemeğini yerken diğerinde bi kaç gündür problem olduğunu gördüm. sürekli baloncuk çıkarıyor. ve 2 gündür de yemek yemiyor. en sevdiği kurutulmuş kurt ve karidesi bile :'( halsizlik de cabası.. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Melis hanım bakım şartlarınızı yazar mısınız ?

ecemkoten' Alıntı:
Melis hanım bakım şartlarınızı yazar mısınız ?
1 yıl önce balıklarımı beslediğim akvaryumum vardı balıklarımı verince yerine kaplumbağa aldım. orta büyüklükte akvaryumda besliyorum. su ısısı ve dinlenmeleri için kayaları da var. hasta olan melom suya çok nadir iniyor. indiğindede baloncuk çıkarıyor sanki ağzını fazla açamıyormuş gibi hissediorum. vitamin kullanmadım. kurutulmuş kurt ve karides, ıspanak marul aradada haşlanmış tavuk verdiğim oluyor

bana göre bir sorunu yok. endişelenmeyin derim ben

-Eğri eğri yüzmek.
-Alt kabukta pembeleşmek.
-Suya koyulduğunda dibe çökmesi ve suyun dibinde hiç hareket etmemesi.
-Burundan veya da ağızdan salya gelmesi.
-Çift gözün kapanması.
-Nefes alırken hırıltılı sesler çıkarmak.
-İştahsızlık.
-Gözlerde çapak veya da şişme.
-Zor nefes almak.
-Hapşırmak.
-Kuru alanda normalden çok daha fazla vakit geçirmek.

Bu belirtiler var mı?

gökomelo' Alıntı:
1 yıl önce balıklarımı beslediğim akvaryumum vardı balıklarımı verince yerine kaplumbağa aldım. orta büyüklükte akvaryumda besliyorum. su ısısı ve dinlenmeleri için kayaları da var. hasta olan melom suya çok nadir iniyor. indiğindede baloncuk çıkarıyor sanki ağzını fazla açamıyormuş gibi hissediorum. vitamin kullanmadım. kurutulmuş kurt ve karides, ıspanak marul aradada haşlanmış tavuk verdiğim oluyor

Hapşırık, öküsürük gibi belirtiler yoksa endişelenmeyin...

karides çok severler benimkide çok seviyo ve yio ilk geldiği günde benimkide yemini yemedi anca alışınca yedi ortama alışsın sorun olmaz ve yer..

Cvp: Kapluşum Baloncuklar Çıkarıyor

benim kaplumbağam normalden fazla olarak kuru alanda vakit geçiriyor, elime alıp tekrar suya bıraktığımda dibe çöküyor ve kollarını bacaklarını kafasını içeri çekiyor, ama sonra hemen yüzmeye başlıyor. Ben korktuğundan olduğunu düşünüyordum. Ayrıca bu baloncuklar fazlasıyla var. Dakikada 3 kere garip bir ses eşliğinde baloncuk çıkarıyor:ff:

Geri