Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum ekmeği çok seviyor, zararlı mı acaba?

volkan0312

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kaplumbağaların beslenmesi konusunda sitemizden epeyce bilgi almama rağmen merak ettiğim birşey daha var.Mümkün olduğu kadar beslenmesini çeşitli tutmaya çalışıyorum ve sanırım işe yarıyor.Bir ay önce almama rağmen gözle görülür bir büyüme var ve umarım en kısa zamanda resmini buraya koyarım.Yaşını bilmiyorum ama aldığımda en fazla 3 cm idi şimdi ise neredeyse 4 cm ve maaşallah çok yaramaz.Beslenmesinde programına uyarak 3 çeşit stick yem, sübye,sitede yazılı meyve ve sebzeleri kullanıyorum.Fakat çok ilginç birşeyin daha farkına vardım.Benim kapluş ekmeği de çok seviyor ve ne zaman versem sanki en sevdiği şeymiş gibi paludaryumun neresinde olursa olsun hemen elime doğru yüzüp ekmek parçasını elimden kapıyor.İnanırmısınız aynı reaksiyonu kullanmakta olduğum sera ve tetra yemlere bile vermiyor.Zaralı olup olmayacağını bilmediğimden çok seyrek ve çok az miktarda veriyorum.Sitemizde ekmek veya karbonhidrat ile ilgili birşey bulamadığımdan beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim

RE: kapluşum ekmeği çok seviyor zararlı mı acaba?

Teşekkürler bende araştırıyorum.

Geri