Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum hapşurdu

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kapluşum bir kaç gündür iştahsızdı yem yiyordu bugün de yedi ama demin bir - iki kere hapşurdu kabuğuna baktım ve köşelerde hafif bir pembeleşme oluşmuş fazla ilerlemeden ne yapabilirim bir de sera raffy p bitti ben de sera raffy ı ve sera raffy vital le besliyorum bir haftadır acaba yanlış yem yemenin bir etkisi olur mu ?

Başlık içeriği kısaca açıklayacak nitelikte olmalıdır/tubidik

Cvp: Kapluşa birşeyler oldu

Konu başlığı içeriği kısaca açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Kaplumbağam hapşururyor ve alt kabukta pembelik var gibi mesela...
Yem değiştirmekten hasta olmaz, belki esintide kalmıştır üşütmüştür. Yemini yiyorsa birşey yapmayın. Hapşurmaya devam ederse su ısısını 2 derece yükseltin. Rüzgarlı havada, az bir esintide bile hasta olabilirler küçük kapluşlar. Alt kabukta pembelik eski bir hastalıktan kalmış olabilir.

Rüzgarda kalmamıştır akvaryumda sadece yem atacak ve nefes alınacak kadar bir delik var birde bu kapluş önceden saldırıya uğramış heralde dudağı yırtık ama geri kaynamış gerçi şuan iyi yem için su sıçratıyor şuan ama arkadaşımdan aldığımdan beri kuru alanda sık sık vakit geçiriyor arkadaşımın akvaryumunda kuru alan ve ısıtıcı bile yoktu gene hasta olmadan iyi dayanmış.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Hapşurması devam ediyor mu?
Forum kuralları gereği başlık içeriği kısaca açıklayıcı nitelikte olmalıdır, başlığınızı düzenleyin lütfen.

İsterseniz size biraz sera profesyonel carnivor yollayabilirim.Islatıp verebilirsiniz.Geçmiş olsun.Bol bol vitamin verin ve farklı gıdalarla besleyin.

Geri