Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum hiç hareket etmiyor yardım edin

İnDrA

Yeni Üye
arkadaşalr kamplumbağam hiç hareketsiiz taşın üstünde duruyor.bir iki defa suyun altına tuttum am hiç bir tepki vermedi gözlerindede kabuk gibi bişeyler var.açık gözleri ama küçük saydam gibi bişey var gözlerinde acaba öldü mü kaplumbağam.bide yanında bir tnae daha kaplumbağa var ona zarar verir mi ölmüşse.cevaplarınızı bkeliyorum

o saydam dediğiniz şey saydam tabaka ve her kapluşda olur kaptamı besliyorsunuz ve hiç mi hareket etmiyor gözünü felan kapatıyormu suda uzun süre kalabiliyormu yada suda ağzı azaz acılıyor mu??

hayır hiç hareket etmiyor gözleri sanki o normalde olandan farklı olarak başka bir şeyle kaplı gözleri gözüküyor ama çok acayip bir şekilde üstelik eline aldığında kafası hemen düşüyor

allah korusun inşallah ölmemiştir kaç günden beri böyle kaplumbağa kokuyor mu?

vede kaplumbağanızı bir kuru bölgeye koyup fotosunu çekerseniz sitedekilerde beraber yardımcı oluruz bnce fotosunu çekip bi şekilde koyun :(

dünden beri böyle hiç kımıldamadan duruyor akşam suyunu değiştiricektim baktım diğeri oynuyor suda bu hiç bişey yapmıyor öle durmuş olduğu yerde sabahta baktım yine aynı yerde dokunduğun zaman tepkide vermiyor üstelik

eliyle yüzüne dokunduğğunuzda fln kafasını çekmiyor mu?vede akvaryumda mı besliyordunuz?

hayır hiç tepki vermiyor .akvaryumda beslemiyorum normal plastik kapta besliyorum

plastik kapta kaplumbağa beslenmez aksine eziyet edilir hem yemlerini yiyorlar mıydı?bn ce hemen bi akvaryum+ısıtıcı... almalısınız diğer kaplumbağanıza da aynı şeyin olmasını istemiyorsanız imkanınız varsa alın lütfen!!!

elinize aldığınız da kafasının düşmesi büyük ihtimalle öldüğüne işaret ama belki kış uykusu da olabilir imkanınız varsa su sıcaklığını 30-32 dereceye yükseltin ve 1-2 gün bekleyin eğer uyanırsa lkış uykusunda demektir.. yine de uyanmaz ve hiç bir canlılık belirtisi göstermezse maalesef ölmüştür.. imkanınız varsa mutlaka en kısa zamanda akvaryum ve diğer ekipmanları temin ederseniz kaplumbağalarınız için çok iyi olur..

ifadede bir yanlışlık olmuş sanırım mesajınızı tekrardan düzenlerseniz yanlış anlaşılmalara sebep olmamak adına iyi olcaktır..

Geri