Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşum ıspanak

vamp_betl

As 1 Üye
benim tosbam şu palmiyesi filan olan plastik kaplarda yaşıyor.yeni aldım kaplumbağayı.armut şeklindeki kabın dar olan kısmını aliminyum folyoyla sardım.içine de taşlar koydum.önce hep orda durdu ama sonra çıkıp yemek yemeye başladı.sanyu marka yemi karidesi bide turtle stick diye bir kutu yemi var. suyunun içine 1,5cm boyunda bir gaga taşı attım.sürekli ona burnuyla vuruyor.suyun sıcak olması için kalerferin yanına koydum(önüne de babam kaplumbağayı görmesin diye saksı bitkilerimi :D ).başka ne yapmam gerekir?akvaryum alamam çünkü param yok.ama biriktirecem.çok mutlu görünüyor.kabuğu da sert.yüzüyor filan ama sürekli bir şeyler yemek istiyor.çok obur.ona balık yediriyorum(türü önemli mi?pişmiş mezgit verdim.)Evet.yorumlarınızı bekliyorum.

Ölüm fanusunda kaplumbağa bakılmaz. Malesef kısa sürede hasta olur ve iyileşemez. Küçük akvaryumlar o kadar pahalı değil. Ailenize durumu anlatıp, en azından küçük bir akvaryum ve ısıtıcı almalısınız.

Evet ölüm fanusunda bakılmaz, hasta olur belki bu hastalık ölüme kadar gider.Akciğer enfeksiyonu olma ihtimali çok yüksek.Tubidik'in dediği gibi en küçük boy akvaryumlar 15-20 TL,ısıtıcı desen en küçük boyu 10-15 TL arası, kuru alan diyorsanız ona para vermenize gerek yok evde kendiniz yapabilirsiniz(CD kabı v.b.), kuru alan lambası onu da ilerde para biriktirip alabilirsiniz.Yani sizin şuan en fazla 40TL ihtiyacınız var.Nasıl biriktirirsiniz bilmiyorum ama en kısa zamanda geçmelisiniz.Madem ki su kaplumbağası aldınız gerektiği biçimde bakmalısınız.

Niye ölüm fanusunda bakılmaz kısmına gelince de;
*Sizi 10 metrekarelik, hiç penceresi olmayan, soğuk bir odada, sadece su ve yemek vererek, yaşamanız için zorlasalar en fazla kaç gün dayanabilirsiniz? Hasta olsanız ama sizi dışarıdaki insanlar çok mutlu bir yaşam sürüyor diye düşünse sizin haliniz ne olur?
*Ama geniş, bir sürü penceresi olan, içeri güneş ışığı giren, sobalı bir evde yaşamayı herkes ister.
*Bu ev örneklerini fanus ve akvaryum olarak düşünelim.
*İşte bu yüzden kapluşlarımızı akvaryumda beslemeliyiz.

Bu da benim size sorum;
Acaba neden ölüm fanusunu aliminyum folyo ile kapladınız?

Evet kaplumbağanız çok yakında hasta olur tubidik in dediği gibi en azından ufak bir akvaryum alın.

hayır sadece kenarda küçük bir kısımda aliminyum folyo var.karanlık olması için.mağra gibi birşey.komşumuz söylemişti. ve ıspanak ta sevdi orasını.en kısa sürede akvaryum alacağım.harçlığımla bir ay sürer o yüzden borç alıcam.fotoğrafını koymak istiyorum ama canım babam telefonuma el koydu.telefonumdan başka da fotoğraf çekebileceğim bişey yok.of ya.hastalanmasın bebeğim. :(

En azından ısıtıcıyı hemen al 10 liralık bisey alırsın. Akvaryum alana kadar bir legenin icine ısıtıcısını takıp idare edersin.

Seyyaha katılıyorum. En azından para biriktirene kadar sadece bir ısıtıcı alın.Leğen ya da büyük seffaf plastik kaplar var kapaklı 10 lira civarı onlar da. Şimdilik işinizi görür.

25-30 liraya 35 cm akvaryumlar var
içinede 10 liralık bi ısıtıcı alırsınız size uzun süre idare eder
ama bu şekilde kaplumbağanıza bakmaya devam ederseniz sadece ona işkence edersiniz

bugun hemen gidip bir ısıtıcı alacağım.plastik dikdörtgen kaplardan buldum.saat 12'de pet shop'a gideceğim. başka önerisi olan? bir de ona arkadaş almak istiyorum.sizce almalı mıyım?

Elinize sağlık. Kalan ekipmanları yavaş yavaş temin edersiniz artık :)

Filtre alabilecek paranız varsa birde şelale filtre alın.fiyatı 15 tl.kolay gelsin.Aslında yanlız beslemek daha iyi.bence yanına bir kaplumbağa daha almayın

çok teşekkürler.filtre de almaya çalışırım.

benim rep puanım neden -1 ? :|

rep puanı sizin itibarınızı belirtir.eğer yardımsever,iyi vs. bir üyeyseniz site üyelerinden olumlu yorumlar alırsınız ve bu üyeler size +1 rep puanı verir.fakat yardımsever,iyi vs. değilseniz olumsuz yorumlar alırsınız ve bu üyeler size -1 rep puanı verir.rep puanının yanında yazan sayıya tıklarsanız -1 repi kimin verdiğini ve neden verdiğini görürsünüz

bana +rep puan verilmesi için ne yapmalıyım? :D

ısıtıcıyı taktım.roxin marka.bir de kaya aldım.ama kahverengi bir şeyler akıttı.ben de suyu değiştiridim.taşı da yıkadım.şimdi ıspanak mutlu mutlu yüzüyor.aslında su onun için biraz derin gibi geldi bana.ama boğulmuyor.çok da hızlı kerata :D deli gibi yüzüyor. hiç yakalanmıyor.sevindi sanırım.:)

iyi bir üye olmalısınız:)
kaplumbağa boğulmaz korkmayın.iyi yüzücüdürler:)ısıtıcıda roxin iyi bir marka.bendede roxinin 25 watt olanı var.sadece bir derece kaçırıyor.oda önemli değil.resim paylaşırsanız iyi olur

+ rep için iyi bir üye, ilgili, yardımsever, büyüklerine saygılı, aramıza yeni katılan üyelerimiz kaplumbağa konusunda daha çok bilgilendirmeliyiz v.b.

benimkide 25 watt.sanırım kuru alanı biraz az.eklemem gerekecek.

kapluşuma ısıtıcı alınca ilgili sayılıyor muyum?

canım babam telefonumu hala geri vermedi fotoğraf çekemiyorum.

not: Çok saygılıyım.telefonumu vermediği halde canım babam yazdım.+rep lütfen.:D

+1 rep isteyerek bişey kazanamazsınız.amacınız rep olmamalı.siz yardımsever olun gerisi zaten gelir:)

Geri