Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplusum ve ayakları

Cvp: Kaplusum ve ayakları

[video=dailymotion]http://www.hizliresim.com/bD4Xld.jpg[/video]

Mango ya da mopani köküne de bak. Small olanlar uygun olur. 25 -30 cm uzunluğunda yeterli. Alımda kargo sayfasındaki mesaj kutucuğuna istediğin özellikleri yazarsın yem ileri tarihli olsun. Kök altına girip kaşınacağı biçimde olsun gibi.

Soylediginiz siteden resim ve video cekip attim orda ayagi cok net videoda.resimde urunlerin dizilimine ve akvaryuma bakin die bugun ekstradan kuru alan dizayni yapicam kuru alani tas demistim soguk olur dediginiz icin kuru alan yapicam bugun yaptiktan sonra da atarim resim..

Evet malzeme kullaniyorum filtrede.dis filtrem 5 sepetli ve guzel temizliyor.3 ayda bir temizliyorum kapluslar daha kucuk dis filtre 1500 expro Quik marka

Ama resimler burda cikmiyor dediginiz siteden yaptim yukledim ;((

Yükleme sonrası forum yazan linki yükleyeceksin.

Filtrede ne malzemeler var. Debisi kaç lt/h ?

Filtre elyafi var,aktif karbon var,seramik tas ,seramik yüzük ,bio top .1500 I/h debisi.

mailto:/bD4Xld.jpg

mailto:/JAEJpo.jpg

Bu urunlerin satis sitesinin, is adresi istanbul leventmis bende yakinim direkt kendim gidip alma imkanim olustu boylelikle :))

Filtren en az 300 litrelik akvaryuma göre daha doğrusu 300 litre su alan akvaryuma göre.

Akvaryumun suyu az. Yukarıdan 10 cm boşluk kalacak kadar su doldur.

Akvaryumdaki renkli taşları çıkar yerine silis kum al.

Isıtıcı biçimsiz duruyor. Her an patlayabilir. Tam batan model değilse üstteki plastik kısma kadar su içinde olmalı.

Ben silis kumu alicam yarin bahsettiginiz sitenin is adresi bana cok yakin satis noktasiymis gidip alicam.suyu azaldi kum alicam diye eklemedim su.isitici komple suya koyulandan degil ancak kirmizi derecesinin ayarlama yerine kadar suya batirirliyor.normalde suyu tabi daha fazla koyuyorum ama kum koyucam diye eklemedim ozaman ekliycem diye

Mango ya da mopani köküne de bak. Altına rahatça girip kaşınabilsin.

Filtreye jbl symec 100 yada 250 gr elyaf al. Jbl clearmec, zeolit, prodac silikat ve fosfat giderici ve eheim lav taşı al. Bunları uygun sıraya yerleştirdiğinde filtreyi 6 aya yakın süre açmadan kullanabilirsin. Dizilimi aldığında anlatırım.

Tamam oyle yaparım.mango kökü de bulursam alırım ordan.tesekkur ederım

Cem bey aldım silis kumu 12 paket,temızleme ısını anladım 9 kereye kadar bulanıklık gıdınceye kadar sıcak suyla yıkıycam ok merak ettıgm sey ben dıs fıltreyı yenı temızledım acıp calıstırması zor oldugu ıcın,sız demıstınız kı bır yazınız vardı bır cay kasıgı kadar fıltreye gıder dıye pekı fıltreden o kumları temızlemezsem fıltreyı bozar mı.cunku daha yenı temızledım gene acmak ıstemıyorum..mango kökü de aldım 25 cm den fazla onu nasıl temızleyıp suya koymalıyım ? Bırde serra raffy p -serra raffy I-serra mıneral olarak yem aldım 3 tane bunları nasıl verıcem ana yemek hangısı ? Ve hangısınden ne kadar sıklıkla kac gun olarak verıcem ve bır kaplumbagaya kac adet verıcem..yalnız kırmızı yemden aldıgım mınerall yemde kırmızı raffy p p yemın ıcınde de kırmızı yem var.ıkı kırmızı yemde aynı sey mı yanı mıneral mı ? Raffy p de uc tane farklı yem var tamam ama kırmızı olan renk zaten ayrı olarak aldıgım mıneraldede kırmızı oldugu ıcın aynı yem mı ?kırımızı oldugu ıcın..3 ayrı kutu aldım cunku

Silisi kimyasal değmemiş ya da iyi arındırılmış leğene 4 paket gibi partiler halinde dök. Sıcak suyu aç. Karıştırdıkça kir bulanıklık çıkacak bunu döküp tekrar su doldur karıştır mıncıkla dök doldur. Artık bu bulanıklık gidene kadar sonra kaynara yakın su dök. Kettledan misal. Bu sefer kaşıkla karıştır her tarafını soğur gibi olunca dök son bir durula ve akvaryuma yavaşça dök. Bu arada filtrenin fişini çek. Sirkülasyon dursun. Tüm kumu bu şekilde hallet. 8 paket koy şimdilik. Kumun büyük oranı tabana oturunca filtreyi çalıştır. Kalan bulanıklık sabaha kadar gider. Filtreyi açmayım diyorsan. Çalıştırmadan evvel bulanık sudan olabildiğince maşrapa ile kovaya doldurup temiz suyu yavaşça kumu havalandırmadan dök. Sudaki bulanıklık azalacak o zaman filtreyi çalıştırırsın. İçine giren kum sorun olmaz. Seramik malzeme altında tutar. Motora gitmez. Eğer elyaf alıp kullandıysan. Ondan sadece su geçer.

Mangoyu önce lavaboda diş fırçası yada temiz bir fırça ile suya tutarak çukurlarına varana kadar fırçala. Sonra sığacağı kadar bir tencereye su koyup 1 saate yakın kaynat. Rengini verecektir. Sonra alıp tekrar fırçala. Üzerinde sivrilik lif çıkıntıları varsa onları kes. Durulayıp ister akvaryuma koy istersen bir gün kova leğen birşeyin içine su koyup bir gün beklet. İlk bir iki ay hafif sarı renk salınımı yapabilir. Bunu kısmi değişimlerle inceltirsin. Bir süre sonra salınım biter. Bu özsu pH seviyesini düşürür.

Raffy p'deki ile mineraldeki yem aynı. Sera minerali şimdilik açma. Hatta reptomin ile değişirsen iyi olur. O yemde gerekli. Juende agil kalmamıştı. Gelince ondan da al.

Raffy P'deki kırmızıları haftada bir; diğerlerini 6 güne eşit yay. Her öğün ayrı yem vereceksin. Birbirine karıştırma. Diğer yemleri alınca yeniden düzenleriz.

Sabah akşam iki öğün olmak üzere günlük kafa hacmi kadar vereceksin. Minerali ister pazar günü sabah akşam yap. İster bir öğün pazar bir öğün çarşamba yaparsın.

Raffy P ana yem; raffy I ek yem; mineral destek yemdir.

Tüh nerdeyse 3 kutu yem aynı işlevı görmüş keske sadece raffy p alsaydım bıde jbl agi ..cunku dedıgınız uzere raffy ı da mıneral gorevı yapıyor ozaman .zaten ayrıyetten mıneral almıstım bır kutu..onları degıstırmek ıcın tekrar gıtmem gerekır :((( ozaman mıneral ve raffy ı yı gerımı verıyım ? Raffy p yeterlıyse ? Cem bey bılıyorum cok soru sordum kusura bakmayın:((

Ayrıca cok acıklayıcı yazıyorsunuz ne sorsam cok tesekkurler oyuzden daha cok soru sormamaya calısıyorum sormamıs halim bu :))

Ama cok pısman oldum 3 yemınde aynı ıslevı yaptıgı ıcın almıs olmaktan:(

Raffy p deki uc cesıt yemın bırı kırmızı mıneral ok yesılden acık rengı  bılıyorum  sarıya yakın renk nedır bılmıyorım ? Acaba sarıya kacan renk raffy ı la alakası yok sanırım degılmı..bu arada raffy ı raffy p den bagımsız mı? Yanı raffy p de 3 renk var esıt gunlere bolceksem raffy ı yı ne zaman verıcem. Yoksa raffy ı yıda ıade mı edeyım mınerall gbi? Soruların ardı arkadı kesılmıyor cahılce soruyorum fakat bılmıyorum arastırıncada cıkmıyor sızın yazdıgınız gbı

raffy ı yı vermiceksiniz, sadece mineral yemi verip yerine reptomin ile değiştirceksiniz benim anladığım bu oldu

Raffy p deki uc cesıt yemın bırı kırmızı mıneral ok yesılden acık rengı  bılıyorum  sarıya yakın renk nedır bılmıyorım ? Acaba sarıya kacan renk raffy ı la alakası yok sanırım degılmı..bu arada raffy ı raffy p den bagımsız mı? Yanı raffy p de 3 renk var esıt gunlere bolceksem raffy ı yı ne zaman verıcem. Yoksa raffy ı yıda ıade mı edeyım mınerall gbi? Soruların ardı arkadı kesılmıyor cahılce soruyorum fakat bılmıyorum arastırıncada cıkmıyor sızın yazdıgınız gbı

Yok evet bende oyle anladım mıneralı verıcem geri ama benm dedıgım raffy I de mıneral destek oldugu ıcın onuda mı gerı versem dedım sonucta raffy p de mıneral varmıs ıcınde

Raffy I gammarustur. Küçükken ana yem pozisyonundadır. 6 cm kabuk boyundan itibaren öğün sayısı azaltılır. Alınacak diğer yemler yerini doldurur. İleri boylarda mineral gibi tek güne düşer. Gammarus karides gibi kabuksular kitin maddesi ihtiva eder bu başta kıkırdak doku olmak üzere kemiğede faydalıdır.

Raffy P'deki bej ve sarımtrak olanı karışık vereceksin onları ayırma. Sadece kırmızı mineraller ayrı.

Birtanesi 6 cm digeri 7 cm zaten.tamamdir kirmiziyi anlamistim. ok diger yemi de yakin zamanda alirim

Geri