Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumdaki sorun ne ?

tekederelit

Bronz 4 Üye
yem yemiyor arada küçük bi parça yemi çok küçük parçaya ayırıp öyle yiyor tabi çok nadir yiyor bir de çok uyuyor, nedeni nedir acaba alalı bir ay oldu neredeyse hala yemiyor.

Cvp: kapluşumdaki sorun ne ?

Bakım şartlarınız nedir? Isıtıcı ve filtreniz var mı ? Bir de 'Hastalık ve Sağlık' bölümün bakın.

herşeyim tam baktım bi hastalık belirtisi de yok anlamadım niye yem yemediğini diğer kaplumbağam gayet iyi yiyor ama bu yemiyor

Veterinere götürmenizde fayda var. Bence götürün. Bazıları ücretsiz bakıyor.

veteriner dışında yapılacak başka birşey yok mu

Yapılabilecek bir şeyler olması için teşhisi koymak gerekir. Öncelikle bakım şartlarınızı yazın ve kaplumbağanızın gözlerini, alt kabuğunu, üst kabuğunu ayrı ayrı çekip fotoğraf yükleyin.

fotolar

bakım şartlarım 80 litrelik bi akvaryumumum var 1 şelale filtre 1 ısıtıcı kuru alanı var 2 tane kapluş besliyorum herşeyleri tam yani

Ekli dosyalar

• 03022012072.jpg
    03022012072.jpg
    302.7 KB · Görüntüleme: 105
  • 03022012073.jpg
    03022012073.jpg
    301.1 KB · Görüntüleme: 89

Gözlerde ve kabukta bir problem yok, çok hafif pembeleşme var ama onlar normal bütün kaplumbağalarda oluyor neredeyse. Peki ne kadar oldu bu kaplumbağanızı alalı, bir de kullandığınız yemler ve vitamin nedir.

alalı 25 gün filan oluyo yemleri tetra reptomin sera rafı I reptivit vitamin

ayrıca yan yüzme dibe dalamama gibi sorunu da yok

Peki son zamanlarda mı böyle halsizlik ve yem yememe durumları ortaya çıktı.

kerberos' Alıntı:
Peki son zamanlarda mı böyle halsizlik ve yem yememe durumları ortaya çıktı.

Yem olarak bana önerebilirsiniz? Kaliteli yem ve vitaminlerden alacağım da :smile:
Bu arada lambayı aldım kapluşlar hareketlendiler, yüzüp yem yemeye başladılar.^^

Yem olarak Sera raffy p ve tetra reptomin alın, hergün birini kullanın. Vitamin olarak, sera reptilin öneririm. Haftada iki kez yemlerine damlatıp verin.

Alışma süreci diyeceğim ama bu kadar uzun sürmemeli. Suyun içinde yan yüzme, ıslık gibi ses çıkarma gibi belirtiler var mı. Eğer bunlar varsa akciğer enfeksiyonu olmuştur, ama sağlıklı da gözüküyor. İsterseniz veterinere götürün daha yardımcı olurlar.

kerberos' Alıntı:
Yem olarak Sera raffy p ve tetra reptomin alın, hergün birini kullanın. Vitamin olarak, sera reptilin öneririm. Haftada iki kez yemlerine damlatıp verin.

Bu dediğiniz vitamini yemlerine mi damlatacağım? Ayrıca bu yemleri suya attığım vakit eriyor, parçalanıp suyun dibine çöküyor, kuru alana koysak olur mu?

Yemine damlatıp emmesini bekleyin, sonrada elinizle ağzına doğru uzatın. Normal yemleme içinde bu geçerli yemi ağızlarına uzatın öyle verin. Kuru alana koysan bile yemi alır geri suyun içinde yerler, kuru alana çıkıyorlarsa böyle yapabilirsin.

kerberos' Alıntı:
Yemine damlatıp emmesini bekleyin, sonrada elinizle ağzına doğru uzatın. Normal yemleme içinde bu geçerli yemi ağızlarına uzatın öyle verin. Kuru alana koysan bile yemi alır geri suyun içinde yerler, kuru alana çıkıyorlarsa böyle yapabilirsin.

Kapluşları tutarken eldiven şart mıdır? Ellerimi hep yıkıyorum, eldiven bana garip geliyor.

Kıyma ya da beyaz et vermeyi deneyin, karides de yemiyor galiba, belki bunları yer. Fotoğraflar da normal görünüyor.

Kapluşa dokunmadan ve dokunduktan sonra ellerinizi sabunla yıkarsanız da olur.

teşekkürler iyi hatırlattınız birde et vermeyi deneyeyim inşallah yer karideside çok az yiyo dediğiniz gibi normal görünüyo ama iştahı yok cesurumun :'(

Geri