Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumdaki sorun ne ?

Cvp: kapluşumdaki sorun ne ?

Yem yemeyen kapluşum kıyma yedi. Peki nasıl bi yol izlemeleyim yem yedirebilmek için? Ya da sadece kıymayla mı beslemem lazım ne yapmalıyım?

Ben kıyma vermenizi önermem kapluş için yağlı gelebilir. Karidese hiçbir kapluş hayır diyemez. Bir de ana yem olarak sera raffy p tavsiye ederim. Mutlaka iştahla yiyecektir.

yağsız kıyma verdim sera raffy p yi yaşadığım yerde bulamadım yok yani ama bi yerde görmüştüm sanki bakıcam bulursam alırım kredi kartı kullanmadığım için imternetten de alamıyorum reptomin kullanıyorum raffy p nin özelliği ne kapluşun iştahla yiyeceğinden emin siniz de

Seranın ve tetranın yemleri en iyi ve kaliteli kaplumbağa yemleridir. Bu yemleri iştahla yemeyen kaplumbağa görmedim ben. Bir de kapluşlar karidesi çok severler. Kapluşu yalnızca kıymayla beslerseniz bu çok sağlıksız olur. Tek yönlü beslenme kabuk deformasyonlarına yol açabilir. Kıymayı arada bir vermenizi öneririm. Onun haricinde ana yem olarak sera ya da tetranın yemlerinden birini alın. Siz tetra reptomin kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Acaba kullandığınız yem bitkisel içerikli mi? Bir inceler misiniz? Yavru kapluşlar bitkisel içerikli yemleri pek sevmez ve yemezler.

Tetra iyi bir marka ama sanırım kullandığınız yem bitkisel içerikli. Kapluşunuz o yemi sevmemiş olabilir eğer yemiyorsa.

evet tetra reptomin kullanıyorum anladığım kadarıyla içeriği yarı bitkisel yarı hayvansal besinler içeriyo karidesi iştahla yemiyo arada çok az bi parça yiyo zaten sürekli kıymayla beslemeyecem 2-3 günde bir veririm napim kıymada yemezse ölecek Allah korusun seranın yemini bulursam da alıcam

Seranın yemini bir deneyin bence. Bazı kapluşlar yem konusunda çok seçici oluyor. Ben de aynı sorunu diğer kapluşumda yaşamıştım. Yem beğendiricem diye çok uğraşmıştım. Ama dediğim gibi tetra bitkisel içerikli. Sanırım yeşil renkli. Yeşil renkli olması zaten sebze içerikli olduğunu gösterir.

anladım evet yeşil renkli dediğiniz gibi yem seçiyo olabilir inş raffy i yer

Ben yiyeceğini tahmin ediyorum. Seranın protein oranının daha yüksek ve tetraya göre daha lezzetli olduğunu tahmin ediyorum.

teşekkürler diğer kapluşum büyürken bu küçülüyor. Üzülüyorum umarım yer ve toparlar kendini günden güne zayıflıyo :'(

Tetra' nın bitkisel içerikli yemi yok bildiğim kadarıyla. Yemlerinde %39 protein oluyor ve buda yavru kaplumbağalar için uygun bir değer. Yem kutusunun arkasındaki analiz kısmına bakarsanız dediğim oranı görebilirsiniz

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Tetra' nın bitkisel içerikli yemi yok bildiğim kadarıyla. Yemlerinde %39 protein oluyor ve buda yavru kaplumbağalar için uygun bir değer. Yem kutusunun arkasındaki analiz kısmına bakarsanız dediğim oranı görebilirsiniz

evet dediğiniz doğru peki sizce neden yem yemiyo ne yapmalıyım yeşim hanımın dediği gibi sera raffy alırsam onu iştahla yer mi

Onur bey, protein oranları belki aynı olabilir. Ama tetranın bahsettiği yemi daha çok bitkisel orijinli seraya göre. Önceki kaplumbağamdan bilirim. Yem seçiyordu.

Kabuğunda deformasyonlar olmaması ya da obezite gibi sorunlar ortaya çıkmaması için protein değeri uygun diye düşünüyorum. Zeten haftada 3 kere gammaruslar ile protein desteği sağlanıyor. Tetra da kaliteli bir yem. Zaten Sera Raffy P' ye bakarsanız protein oranının %39 ve değerlerin hemen hemen aynı olduğunu görürsünüz. İkisi de kullanılabilir

Onur Bey kaplumbağanız ne zamandır sizinle?

İkisi de kullanılabilir. Bende başta belirttim. İkisinin de kaliteli yem olduğunu söyledim. Ancak yavru kapluşların bazıları yem seçiyor. Tetra da seraya göre daha fazla bitkisel orijinli. Onun için sevmemiş olabilir. Ben önceki kapluşumdan biliyorum. O da yem seçiyordu.

Jadeite' Alıntı:
Onur bey, protein oranları belki aynı olabilir. Ama tetranın bahsettiği yemi daha çok bitkisel orijinli seraya göre. Önceki kaplumbağamdan bilirim. Yem seçiyordu.

teşekkürler

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Kabuğunda deformasyonlar olmaması ya da obezite gibi sorunlar ortaya çıkmaması için protein değeri uygun diye düşünüyorum. Zeten haftada 3 kere gammaruslar ile protein desteği sağlanıyor. Tetra da kaliteli bir yem. Zaten Sera Raffy P' ye bakarsanız protein oranının %39 ve değerlerin hemen hemen aynı olduğunu görürsünüz. İkisi de kullanılabilir

Onur Bey kaplumbağanız ne zamandır sizinle?

yaklaşık 1 aydır benimle

Belki alışma sürecindedir. Fazla elinize almamaya özen gösterin. Haşlanmış tavuk etinin arasında yemini vermeyi deneyin birde. Bulabilirseniz farklı çeşit yemler deneyin. Raffy I' ı yiyor mu?

alışma süreci için 1 ay çok fazla bi süre diyorlar ama büyük ihtimal alışma sürecinde olabilir çünkü benim bi arkadaşımın kapluşu da aldığı zaman bi kaç hafta yem yemedi belki de daha fazla sürdü ama şimdi maşallah iştahı gayet yerinde ve büyüdü kocaman oldu zaten elime hiç almıyorum diğer kaplumbağam onun yeminide yediği için bazen ayrı bi kapta yem vermek için elime alıyorum

Kaplumbağaların karakteriyle alakalı bir durum sanıyorum. Pakize 3 hafta yem yememişti, bende çok üzülüyordum. Diğer kaplumbağanız baskın karakterde olduğundan yemlemeyi ayrı kapta yapmanız isabet olmuş. Ama zaten alışma sürecinde olduğundan kapta yabancılık çekip yiyememiş olabilir. Bana kalırsa yemlemeyi yaparken, yeme atılan kaplumbağanızı ayrı bir kapta besleyin. Alışamamış olanı ortamından ayırmayın

evet bende kaplımbağaların karakterleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum. yok zaten arada ayrı bi kapta yem veriyorum ama dediğinzi gibi baskın olan kapluşu ayrı kaba alıp myle yem vereyim bundan sonra umarım işe yarar ve en kısa sürede yem yemeye başlar

bu arada teşekkürler yardımların için

Geri