Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumun nesi var ???

peki bunu nasıl ''iyi'' veya ''çok iyi'' bir düzenek haline getirebilrim ???

Şimdi en iyi hale getirmek için bir tane daha akvaryum ve ısıtcı alıp kaplumbaganızı veterinere götürmeniz lazım :)
Ama iyi hale getirmek için cam bir kap veya borcam olabilir bunun içine sağlam kaplumbaganızı koyun akvaryumda da hasta kaplumbaganıza bakın mümkünse ısıtıcı alın o kadar pahalı değil 15-25 arası bulabilirsiniz :)
Peynir kabında bakmak idare eder değil berbat bir düzenek bence :) peynir kabına kadar evinzde leğende mi yok :))

ya benim ısıtıcı almamaktaki asıl nedenim eski balıklarım eskiden benim 30 tane balığım vardı kocaman bi akvaryumda iyide bakardım sonra babam dedi bunları ısıtıcı lazım gittik ısıtıcı aldık sonra taktık ısıtıcıyı ve bıraktık balıkları gittik sonra sabah olduğunda bi baktım 30 tane balık suyun üstünde ters hepside ölmüş sıcaktan bi daha böyle bi olay başıma gelir diye korkutuğum için takmıyorum ısıtıcı herneyse alırım yenisini inş başıma aynısı gelmez... yardımlarınız için teşekkürler...

Anlıyorum üzücü bir durum ama suanda ısıtıcı takmadığınızdan dolayı kaplumbaganızı kaybedebilirsiniz :(

dereceleri ayarlanabilir ısıtıcı alırsanız böyle bir sorun yaşamazsınız bende derecesiz ısıtcı almıştım kaç tane balığım haşlanmıştı bu yüzden ): ve akvaryumunuz çok kullanışlı daha güzel şeyler yapabilirsiniz. örneğin kaplumbağanız şuan küçük o yüzden idare edebileceğiniz bir kuru alan yapabilirsiniz bu linkte benim akvaryumumun resimleri var kuru alanı resim çantasından yaptım üzerinede halıların altına koyulan kaydırmazdan koydum ve diktim kalın yorgon iğnesiyle (; mailto:/forum/fakirhaneden-saraya-d-t-1358.html
tabi şuan su seviyesi daha yüksek ve ısıtıcınında bozulmaması için suyun içerisinde olmalı tamamen o yüzden bende sueiysni yüksletti bir fikriniz olsun diyede sizinle paylaşayım dedim akvaryumumu.
mailto:/forum/benim-tatlim-buyuduu-t-1697.html

bende şimdi yeni kuru alan yapmak istiyorum sizce bunu 2 parça cam ile yapsam nasıl olur ? birde halı kaydırmazları nerden aldınız ???

halı kaydırmazları her yerde satılıyor özellikle 1 milyoncularda var. her renk var. 2 parça cam derken nasıl yani benim kuru alan gibi ama cam mı ?
mailto:/forum/cesitli-kuru-alan-fotograflari-t-1188.html bu adreste de çeşitli kuru alan resimleri mevcut buradan bakabilirsiniz.

tabi ama onu silikonla yapmanız gerekecek ve 1 hafta falan silikonun kokusu ve zararlılığının gitmesi gerekir.

evet biliyorum o yüzden yeni kuru alanı yaptırmadan önce küçük bi akvaryum alıcam tosbağalarım için

küçük bir akvaryum almayın bence bu akvaryumunuz çok güzel zaten büyüdükleri zaman büyük akvaryuma ihtiyaçları olacak.

hayır geçici olarak ama alma küçük akvaryum diyosanız akvaryumun kokusu geçene kadar nereye koyucam tosbağalarımı ? bi kaba koysam olur mu o fotoğraftaki gibi bir kaba???

he tamam o zaman akvaryum daha iyi olur çünkü kapta ısıtıcı koyamazsınız. ve akvaryum olana kadarda ölebilirler ): bu yüzden küçük bir akvaryum alın yada kare yüksek bir kaba da koyabilirsiniz.
yüksek bir kap olursa ısıtıcıyıda koyabilirsiniz. o yüzden yüksek olsun dedim.

Cvp: RE: kapluşumun nesi var ???

cansel_4yuz' Alıntı:
genellikle akciğer enfeksiyonunda böyle oluyor ağızdan salyalar akıyor siz şu linki okuyun bir eğer bu belirtiler varsa akciğer enfeksiyonu olmuştur. mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

Geri