Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara Kaplumbağası bakımı

tuzgor

Bronz 5 Üye
Arkadaşımın anneannesi bahçesinde 1 tane yavru kara kaplumbağası bulmuş arkadaşıma getirmiş. Oda şimdi bir kutunun içine toprak koydu orada besliyor, hergün marul veriyorlar fakat daha hiç yememiş. Maruldan başka ne yerler? ve bakımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim :)
mailto:/forum/yeni-bi-arkadas-d-d-t-1735.html

aaaa benim konuyu örnek vermiş :D:D teşekkürler vamprella
evet soruya gelecek olursak öncelikle kaplumpağanızın türünü belirleyin
internette diğer sitelerde de bira zaraştırma yapın tekyönlü çalışmayın ama şunu diyebilirim su kaplumbağalarına göre biraz daha ilgi isteyen hayvanlar olduğundan dikkat gerekir ısınma lambası uvb lamba ve yaşadığı ortam yiyecek konusunda ise benim kapluş ilk başlarda mağrul kıvırcık falan doğrudüzgün emiyordu takki 1 haffta öncesine kadar daha yeni yeni başladı genellikle doğal ortamlarında ulaşabilecekmleri yiyecekleri tercih ediyorlar da denilebilir mesela kara hidiba denen birbitki var internette araştırırsanız onu da göreceksiiz genelde parklarda bahçelerde olur zaten eğer park görevlileri yolmuyorlarsa çünki bizim ordakiler genelde koparıp atıyorlar ve bulmakda zor oluyor normalde çok görürdüm hatta arada bizim su kapluşlarına da veriyorum onlarda yiyorlar şimdi ise nedendir bilmem pek göremiyorum
bu kara kapluşları hep otçul beslenir bu arada dikkat etmek lazım ayrıca meyva ve protein içeren şeyleri de pek yemezler herhalde tahmin edersiniz diğer sitelerde de bu tarz bilgiler var zaten buradan pek reklam yapmak istemem olmazsa öm den ulaşırsını z yardımlaşırız :D:D

Öm dan ulaşıncada reklam yapmış oluyorsunuz :) Gerekli bilgileri başkalarınada yardım etmek adına burda paylaşırsanız daha iyi olur

Geri