Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara kaplumbağası

yagmuredasen

Bronz 4 Üye
Tabana deniz kumu kullanabilir miyim?
Ayrıca boşaltım atıklarını nasıl temizlemem gerekiyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayvan kara kaplumbağası mı yoksa konuyu yanlış yerde mi açtın? Eğer öyleyse uygun başlığa alayım.

cem' Alıntı:
Hayvan kara kaplumbağası mı yoksa konuyu yanlış yerde mi açtın? Eğer öyleyse uygun başlığa alayım.
Kara kaplumbağası depoda bulundu.Yarın yakındaki yeşillik yere bırakacağım. Şimdilik altına peçete koydum. Ufak bir kaba da su koydum. Hiçbir şey yemedi 4 5 saattir. Salatalık vermiştim. Yarına kadar bir sıkıntı olur mu aç kalması. Ne yapacağımı bilmiyorum.

. mailto:/20200908/eefaf192752dbddec9cadf9cc0561726.jpg

Kara kaplumbağaları su ihtiyacını bitkilerden karşılar. Evde kıvırcık marul yaprağı varsa ver. Yoksa öyle dursun yarına kadar birşey olmaz. Kimsenin olmadığı bir yerde büyükçe bir leğene ya da kutuya koy dışkılamasın ortalık yere. Hayvan yabani kimse olmayınca rahatta eder.

Hayvanı bırakacağın yer ayakaltı bir yer olmasın. Özellikle karahindiba olan bir yer iyi olur. Şu sarı çiçek açan boyca kısa, geniş yapraklı bitkiler. Tohuma geçince top şeklinde olur, üfleyip uçurduğumuz bitki. Bu bitkiyi yemeyi seviyorlar. Kışa hazırlık için bitki yiyip kışı geçireceği bir yuvada bulmuş olur.

Geri