Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KARA KAPLUMBAĞASI

gulce

Yeni Üye
Merhaba biz bir gün misafirliğe gitmiştik onlarda bir yavru kara kaplumbağası bulmuşlar bana hediye ettiler bende ona bir teraryum yaptım içine bitkiler ekip toprak koydum.
sormak istediğim şey kara kaplumbağalarına garaj gibi girebilecekleri kendini güvende hissediceği birşey yapılsa iyi olurmu?
birde teraryumun içine konulan taş dışarıdan bulunduysa yıkanmalımı?
ve beslenmesi hakkında domatesi çok seviyo domates kaplumbağalara zararlımıdır?
şimdiden çok teşekkürler. :133:

Cvp: KARA KAPLUMBAĞASI

kaplumbağanızın evini kendisini görmek isteriz :smile:

Gulce hanim kara kaplumbagasi olan biri olarak oncelikle eger yasayabilecek kadar saglikliysa dogaya salmanizi oneririm. Siz neden bakiyorsunuz derseniz benim bahcem var ve orada yasiyor.
Kaplumbaganizi salmayacaksaniz dogal ortam hazirlayin. Sadece domates ile beslemeyin, karahinbag gibi bircok secenek var. İsitici ped, isitici lamba ve uvb lambaniz mevcut mu ?

Cvp: RE: KARA KAPLUMBAĞASI

ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. TABİKİDE HEP O YUVADA DURMUYOR BİZİM TERASTA BÜTÜN GÜN DOLAŞIYOR. BAZEN AHLATLIBELE GİDİYORUZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM BAHÇEDE İSTEDİĞİ GİBİ DOLAŞIYOR. BAZEN MAYDONOZ MARUL VB. OTLARDA VERİYORUM. BANA VEREN KİŞİDE BULDUĞUNDA KARGALARDAN KURTARMIŞLAR KARGALAR BAŞINA ÜŞÜŞMÜŞ.ONLARIN BALKONUNDA DURURKEN BİLE ÇEVREDE DÖNÜYORLARDI BENDE BİZE GÖTÜRDÜM. :smile:

DEDİKLERİNİZ MEVCUT :)

Cvp: KARA KAPLUMBAĞASI

denilenler mevcutsa bence sorun yok.

Geri