Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara Kapluşlarım

LEGENDGRL90

Gümüş 2 Üye
http://video.eksenim.mynet.com/legendgrl90/KAPLUMBAGALARIMIN_TAHLI_MARUL_Y_Y/217930/#

sizleri cok özledim ya şimdi dogal ortamınızda eminim cok iyisinizdir:)

Çok güzeller şimdi bize birde kara kaplumbağası aldıracaksınız :))

Özledim demişsiniz hayırdır...

kara kapluşu almayın zaten satışı da yasak :)
dogal ortamlarına bıraktım cünkü annem üzülüyodu küçük bir teraryumun içinde bulundugu için yani ortamkları sınırsızken küçük birseye tıkılıp kalmışlardı cok şirinlerdi ailenin maskotları olmuşlardı hergün evin içinde gezdiriyordum hele kuyrugunu yürürken bir sa bir sol etmesi gülmemize yetiyodu amma işte dayanamadık bir yakın köye kapluş yuvalarının yanına bıraktık aslında alanlrını dar yapmamıştım yuvaları balkonun yarısı kadardı ama onların gercekte alanı daha büyük ve özgür bir alanları oldugu için dayanamadım içim gitsede dıgal ortamlarına bırakıverdim:(üzülsemde bir yanım rahat ve sevinç dolu:)

Özgür ortamına bırakmak başta bek bir güzel görünüyor ama aslında pek doğru olduğu söylenemez.Bizim aldığımız kara kaplumbağaları genelde sıcak iklimleri seviyorlar , yani yurtdışından getiriliyor.Ülkemizde de doğada kısa sürede hastalanıp ölebiliyorlar.Evde ısıtıcı bir lamba altına bakılmaları gerkiyor.Pek bir bilgim yok kara kaplumbağaları hakkında ancak hayvancılardan aldıklarımız Türkiye doğasında bakılmıyor galiba.

ben bir hayvan dükanından almamıştım arkadaşım bag evlerinin yakınlarından bulup bana getirmişti yani hakiki gaziantepli kendileri:p.....
ama işte maalesef demek istemiyorum ama bıraktık içim rahat:)

Geri