Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karakaplumbagasi

asi kız

Bordo Bereli
arkadaşlar bir arkadaşım adına soruyorum şimdiki soruları :Bir hafta oldu galiba da hic buyume yok ..zaman zaman öldü saniyorum...cok hareketsiz ...bana bak..bunu ufak bos bi akvaryuma koydum...altini ne ile doldurmak gerekir...sogukta durunca donmus gibi oluyor hic hareket etmiyor galiba diyor ve ön sol ayak tırnakları yokmuş ne yapayım diyor?

[url=mailto:/g5L27N][img]mailto:/g5L27N.jpg[/url][/img]hayvan bu
mailto:/XvY9VD.jpg
mailto:/5dRLPd.jpg
mailto:/4gR17q.jpg
mailto:/GY1P63.jpg
mailto:/yMnNYN.jpg
mailto:/626rg9.jpg
mailto:/WnrgBQ.jpg
mailto:/RY61mn.jpg
mailto:/kkYG49.jpg
mailto:/YB5qnE.jpgbu hayvanın durmu nedir sizce arkadaş bakmayı bilmiyor bana soruyor sürekli?

bana vermek istediği kaplumbağa buydu arkadaşın demiştim cem abiye..

Cvp: karakaplumbagasi

Asiye,arkadaşın her kimse kaplumbağaya bakmaktan çok eziyet ediyor ve tahminen suç işliyor.Ülkemiz canlısı olduğu için bakımı sınırlı sayıda olmak üzere ilgili müdürlük tarafından verilen izne tabiidir.

bu hayvanlar su içmez. suyu yedikleri bitkiden alırlar, dolayısıyla verdiği şeyler taze ve sulu olmalıdır. yeni alınmış taze marul veya kıvırcığın körpe kısımlarından, salatalık dilimi, kara hindiba gibi. soğan vermesin hayvan yanar durur. bu hayvanlar çayır çimen üstü dolaşırlar. onun için leğende gübre, odun olmasın. ne kadar geniş bir alan olursa o kadar iyi olur.

çayır çimen bol bir yer bulursa oraya bıraksın tabi üremesi açısından bu hayvanların bulunduğu bir yer olması önemli. havalar ısındı. hayvanın adaptasyonu kolay olur.

abi ben dedim verme soğan diye ama dinlemiyor beni birde dalga geçiyor benle suyunada soda katim iyi gelir diyor bende dedim hayvanı öldürmeye niyetlisin herhalde dedim ona ormanlık bir alana felan bırak dedim onu yapamıyosan veteriner hekimliğine bırak onlar ne yapacağıı bilirler yada hayvanat bahçeside olur dedim ama kendi bakmak istiyormuş...

Yazdıklarımı anlat.

akvryuma koymuş abi boş bir akvaryuma..

[url=mailto:/pgYLYN][img]mailto:/pgYLYN.jpg[/url]*

[url=mailto:/rQd7Zm][img]mailto:/rQd7Zm.jpg[/url][/img]birazda büyümüş kereta :)

Bu hayvanlar akvaryumda bakilmaz, bakilanlar cok buyuk 6*6 tarzi tahta alanlarda bakilir ve bakmak zordur arkadasina soyle hayvana buyuk eziyet ediyor dogaya salsin.

salmıyor işte dediğimi yapmıyor ...dinlemiyor ben bakacm diyor inatla

Geri