Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karamel .çikolta :D

bayansu

Yeni Üye
merhaba;
benım ıkı tane bırı 4 cm bırı 6 cm olmak üzere ıkı tane kırmızı yanak denilen kaplumbikim var.Ben bu ıkı canavarada bayılıyorum fakat bunların bı akvaryumu olsun ıstıyorum daha erkenmı yoksa ıdeal mı bana yardımcı olurmusunuz.Eger yardımcı olursanız cok sevınırım.Onları cok sevıyorum ve ıyı bı kosulda bakmak ıstıyorum.Şimdiden ilginiz için tşkr

Hoş geldiniz.
Erken değil kaplumbagalarınızı aldığınız günden itibaren akvaryumda bakabilirdiniz:)

günaydın;
onları sımdı güneşe cıkardıım butcem hepsını tamamlamaya yetmıyebılır ama yavas yavas alıcam ılk akvaryumdan baslım sonra ısıtıcı fıltre alırım :D

Sevindim adınıza akvaryum ve ısıtıcı önemli.. Dikkat edin güneşlendircem derken üşümesinler:)

yok sıcak bır memlekette yasıyoruz şayet ben hala askılılarla gezıyorum.Bizim buralarda güneş cok fazladır suan dısarı 30 veya uzerıdır

Anlıyorum ben bir an kendimle kıyasladım:D O zaman sorun yok:)

cinsiyetini ayırt etmeniz için biraz daha büyümesi gerek şu anda anlaşılmaz bu arada biraz geç oldu ama foruma hoş geldiniz

Foruma hoşgeldiniz.

Cinsiyetleri 1 yaşlarına gelmeden ya da boyları 10cm e yaklaşmadan net belli olmaz. Erkeklerde ön tırnaklar bariz şekilde dişiye göre uzun olur bir de kuyruk erkeklerde daha uzun ve kalındır. Bu iki noktaya bakarak ayırt edebilirsiniz. Ayrıca erkeklerin alt kabuğu hafif iç bükey yapıda, dişilerin ki ise düzdür. Fakat tüm bunların netleşmesi için henüz erken sizinkilerin biraz daha büyümesi lazım yani net bir şey söyleyebilmek için. Umarım kısa zamanda tamamlarsınız eksiklerinizi. Şimdiden kolay gelsin.

hım tesekur ederım bu formu bulmam ıyı oldu ınanın onlara yetemedıgımı bılıyordum sımdılık karıdes ve normal bı yem verıyorum onlara ama cok yaramazlar elımı ısırıyolar :D

2-3 çeşit yem alın imkanınız varsa. Özellikle sera, tetra gibi markaları tavsiye ederim. Beslenme bölümünde daha ayrıntılı bilgi de bulabilirsiniz. Akvaryum ve gerekli ekipmanları aldığınızda çok daha hareketli olcaklardır :)

evt ımkanım var ama yeterlı bılgım yoktu bundan sonra bu sıteyı sk sık takıp edıp onları daha cok mutlu edıcem

Teşekkür ederiz forumumuza katıldığınız için, her zaman bekleriz.

Ailemize hoşgeldiniz.En kısa zamanda akvaryum alın doğdukları andan itibaren onları akvaryumda besleyebilirsiniz.Akvaryumun büyük olmasına dikkat edin.sizin 2 tane kaplumbağanıza büyük bir akvaryum almanız gerekir.100-150 lt lik sanırım 1 yıl sizi idare eder.sonra akvaryumu tekrar değiştirmeniz gerekir.küçük aldığınız takdirde daha kısa süre içerisinde değiştirmeniz gerekir ki bu da bütçenizi sarsar.onu kaliteli yemlerle beslemeniz taraftarıyım.daha sağlıklı büyürler.Gelişim hızları da artar.

Geri