Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karanlık seviyor

Umpa'nın Annesi

Yeni Üye
Dün küçücük bir su kaplumbağası aldık eşimle. Ama aydınlık ortam istemiyor. Sürekli karanlık arıyor. Süslerin gölgesine gidiyor sürekli. Elime aldığımda sürekli kolumun altına iyice tıkıyor kendini hareket etmiyor. Baktığımda da ayaklarını ve kuyruğunu iki seksen uzatmış yatıyor oluyor. Yem yemiyor. Sabah verdim yemedi akşam verdim yemedi. Kuru karides verdim yemedi. Marul verdim belki yer bunu bari yesin diye onu da yemedi. Ne suda nede karada yemiyor.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanlar yeni ortama girdiğinde bir müddet adaptasyon süreci yaşar. Bu dönem iştahsızlık görülebilir.

Hayvan ürktüğü için dip köşe saklanıyordur.

Akvaryumun genel resmini çekip atın eksik fazla ne var bakayım. Ölçüsü nedir?

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu. Hayvanında başı dışarıda iken tepeden komple ve önden birer resmini de çekin.

Yemler ne marka?

Hayvana ve akvaryuma dokunduktan sonra elinizi bol sabunla yıkayın salmonella taşıyorlar.

IMG20240111232519.jpg
Burundan kuyruk sonuna 5 5 buçuk cm küçük olduğu için bu akvaryuma koyduk. En yakın zamanda da büyütmemiz gerektiğini biliyoruz. Hâlâ yemek yemedi 🥲 yemin biri turtle stick diğeri şeffaf plastik kapta verdiler karides kurusu markasını bilmiyorum.

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanlar yeni ortama girdiğinde bir müddet adaptasyon süreci yaşar. Bu dönem iştahsızlık görülebilir.

Hayvan ürktüğü için dip köşe saklanıyordur.

Akvaryumun genel resmini çekip atın eksik fazla ne var bakayım. Ölçüsü nedir?

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu. Hayvanında başı dışarıda iken tepeden komple ve önden birer resmini de çekin.

Yemler ne marka?

Hayvana ve akvaryuma dokunduktan sonra elinizi bol sabunla yıkayın salmonella taşıyorlar.
Ve Umpa bu sabah yem yedi

Suyu yükseltin en az 15 cm olacak. Su ısıtıcının tam batan modeli olma kaydıyla 25 W olacak boyunu iyi ölçün akvaryuma sığsın diyeceğim imkanı yok gibi. Bu beta balığı akvaryumu. Su ısıtıcı uzun gelebilir. Yeni akvaryuma geçileceği için buna alınacak ısıtıcı çöp olur. Buna 25 watt yeni akvaryuma 100 watt olacak.

Akvaryumu bir an önce alın yada yaptırın su ısıtıcı önemli. Kış aylarındayız hayvan akciğer enfeksiyonu olursa kurtarması zor.

Hayvan ufak yem olarak tetra reptomin baby, jbl rugil yada tropical axolotl yemlerinden birini alın. Yem açık yem bayat ve/veya parazit yumurtası taşıyabilir. Sera, tetra, dajana, tropical markalardan birinin gammarusunu alın. Elinizdeki stick yemi buzdolabına koyun ara ara verin.

Lamba hayvanın metabolizmasını canlandırmaya başlamış.

Ağzına sığacak oranda haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Lamba mesafesi çok gibi. Kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyun üstüne cam derece koyup yarım saat sonra bakın 32 derece olduğu nokta uygun mesafedir.

Geri