Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karantina Akvaryumu

Odontochelys

SKF Delisi
Karantina akvaryumu için uygun hacim nedir ? (B x E x Y)

Canlının boyutuna göre değişir mi ?

Değişirse ; ileride yaşanılacak olası hastalıklar için de canlının değişecek boyutuna uygun bir akvaryum almak uygulanabilir bir seçenek midir ?

Bütçene bağlı sorunun cevapları.. Bütçesi olmayan büyük plastik kap ve ısıtıcı ile yetinir fazla olan akvaryum yaptırır tam teşekküllü ayrıca ileride kavga yaşanırsa hayvanlardan biri orda yaşamak zorunda kalabilir.

Cvp: Karantina Akvaryumu

hayvanların boyları değişkenlik gösterir. belli bir standard boy yoktur. yalnız derinlik ısıtıcının su dışında kalmayacağı kadar, eni rahat manevra yapacağı kadar, boyda hayvanın bir miktar yüzüp hareket edebileceği kadar olmalı.

ben karantina akvaryumu olarak 30 litrelik almıştım. şimdi koysam hayvan hareket edemez. ikinci bir akvaryumum var takriben 120 litrelik. Net hatırlamıyorum ama 80*35*48h ölçüsünde.

karantina akvaryumları sulu ve kuru olmak üzere iki çeşittir. kuru olan 5-10 dakika kadar beklettiğimiz ve hareket etmesini kısıtlayan akvaryumdur. deri ve kabuk tedavisinde olası plaka atımında, mantarda kullanırız deri pomadları göze zararlı olduğu için akvaryum içinde dolanarak pomadı sağa sola sürüp sonrada gözüne bulaşmasını engellemek için kullanılır. üzerine konan lambadan uzaklaşma durumu olmaz. bunun için kap veya küçük bir kutuda kullanılabilir.

sulu olanları göz, kulak, yaşarcanın dediği gibi hırpalanma durumlarında, belli bir noktaya gelmiş akciğer enfeksiyonlarında, aşırı halsizlik, ayaklarını kullanamama, felç sebebiyle yüzememe durumlarında boğulmaması için sığ suda durmasında kullanılır. bunda ısıtmaya ek olarak uv lambada kullanılabilir. ana akvaryumun komple temizliğinde de hayvanlar bu akvaryuma alınabilir. ama daha çok yüzememe ve hırpalanma durumlarında önemlidir. diğerleri ana akvaryumda tedavi edilebilir. ama ekseriyetle hırpalanma, yüzememe ve mantar gibi bulaşıcı hastalık ihtimallerinde diğelerinden ayrı tutmak için kullanırız.

Teşekkürler bilgilendirme için.Karantinanın kullanımı açısından oldukça açıklayıcı oldu.

Bir hayvan için 40-50 lt bir akvaryum yeter. Tedavi göreceği yerde su değişimi daha sık olacağı için büyük akvaryum külfet olur. Kuru olansa Cem in belirttiği ölçüde yeterli.

Ben biraz abarttim her boyda hayvan oldugu ici bende sumpin altinde 100 kusur litrelik kuru alanli bolmem var onun disinda 2 adet 20 litre 1 adet 40 1 adet 80 litreli plstik kabim ve onlar icin lamba ile tasim var, benim tavsiyem karantina akvaryumu bakarken hayvanlari ayirmak gerekirse de kullanilacak bir akvaryum almak

Geri