Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karar veremiyorum

hayvan_sever965

Bronz 5 Üye
Arkadaslar bu sitenin genel olarak kaplumbagalar uzerine kuruldugunu biliyorum ama kopek bolumude var ve eminim bu konuda bilgisi olan vardir umarim. Ben bir kopek alicam insallah. Ben okuldayken evde yanliz kalabilecek yaz kis bahcedeki kulubesinde kalabilecek Yani ev kopegi olmayan cocuklarla cok iyi anlasan korumaci sadik ve ZEKI bir kopek istiyorum mesela huskyler cok zeki degil border collie ler zeki ama yanliz kalinca psikolojileri bozuluyor bildiginiz bana gore oyuncu guzel ya da sirin bir kopek varsa paylasirsaniz sevinirim
Simdiden tesekkurler:)

Cvp: karar veremiyorum

Cins bir köpek alıp kulübeye bırakırsan çalınma ihtimali var. Kangallar dediğin özelliklere uygun ama çok gezmesi gerek. Eve alamazsın. Ben izmirde o bölgeye ait kangal cinsi bir köpeğe bakmıştım. Hayvan uysal korumacı fakat geceleri çok havlıyor.

Her köpek ilgi ister. Gezmeli mi durağan mı istiyorsun onu düşün önce. Goldenlar sessiz sakin hayvanlar evde de bakılabilir. Chow chow du galiba ismi mastif türü bir hayvan bir akrabamızda var cana yakın zararsız evde yanlız kalabilir uyumlu. Dili mavi renk. Bir kaç rengi var fiyatı bu renklerine göre artıyor.

Müstakil ve güvenliği olan bir sitede yaşamıyorsan bahçede bakma işini düşünme derim. Apartmanda isen havlamayan bir şey olmalı. Beslemene izin vermezler. Köpek bakım merkezlerine de bak derim. Bu şekilde düşen hayvanlar oluyor. Hayvanı da kurtarmış olursun. Ben böyle bir boxer görmüştüm. Hayvanın ses tellerini almışlardı. Acıdım hayvana madem bırakacaksın niye ses tellerini aldırıyorsun.

Ama dediğin şartlarda kedi alman daha mantıklı. Bunu da düşün derim.

Evimiz mustakil ve bahceli evlerden olusacak bir sitede olacak sitede oturacak insanlari taniyoruz kacirilma olmaz golden cok iyi ama korumaci ozelligi hic yok ben hem guzel gorunuslu sadik bahcede kalabilecek zeki cocuklarla iyi anlasan oyuncu yani ne zaman gezmek istersem benimle gelebilecek enerjisi olan korumaci bir kopek istiyorum orta boy ya da buyuk irk olabilr daha once alman kurdu deneyimim var birde omru uzun olursa super olur aklimda cocker alman coban cavalier king charles collie cinsi kopekler varsa ama hepsinin eksileri var mesela collie cinsi yanliz kalamiyor goldenlerin koruma ozelligi sifir acaba hangi cins bana en uygun ?

Tam cinsler üzerine hakim değilim. Kangalda tip yok ama dediğin özelliklere uyuyor. Bunun kötü tarafı bahçeye kimseyi sokmuyor. Bu yüzden 1000 küsür su parası ödemiştim. Eleman sayaca bakamamıştı. Yavru iken çok hareketli ve doyumsuzlar. 6 aylıkken zehirlenmiş hayvan. Ben ankaradaydım o sıra. Komşular 3 gün sonra farketmişler ama iş işten geçmiş tabi. Bizim orada güvercin besleyen vardı. Kediler dalıyor diye zehirli yiyecek koymuş bu da onu yemiş diye tahmin ediyorum. 6 aylıkken bir metreden yüksekliği vardı. Normalde köpeklerden korkuyordu ama bir keresinde yeğenimi korumak için ölümüne dalmıştı. İyi hayvan ama dediğim gibi tipsiz. Alacağın hayvana hakim olabileceğin boyda da olmalı yoksa seni uçurur. İp takıp gezdirebilmelisin.

Köpek için ya boş zamanın çok olacak ya da bakacak iki kişi sen yokken o bakacak. Köpeklerle ilgili sitelere bir sor. Bazılarının belli hastalığa yakalanma durumları oluyor. Onlar daha iyi bilir.

Bulabilirsen alman kurdunun kahverengi tüyleri bakır rengi olanı var. O çok güzel. Türkiyede daha önce görmemiştim onu. burdakiler biraz daha sarıya yada beje çalan bir renk. Bizim komşunun birinde vardı. Yaşlı olduğu halde diğer komşunun rotweilerına girişmişti. Yüzündeki deriler gittiği halde bırakmamış. Zor ayırmışlar. Yüzünü boydan boya dikmişlerdi. Dediğin özelliklere uyumlu hemde tecrüben varmış.

Cok tesekkurler bende zaten cocker ve alman coban arasinda kalmistim kararimi vermemde yardimci oldunuz

Evimiz mustakil ve bahceli evlerden olusacak bir sitede olacak sitede oturacak insanlari taniyoruz kacirilma olmaz golden cok iyi ama korumaci ozelligi hic yok ben hem guzel gorunuslu sadik bahcede kalabilecek zeki cocuklarla iyi anlasan oyuncu yani ne zaman gezmek istersem benimle gelebilecek enerjisi olan korumaci bir kopek istiyorum orta boy ya da buyuk irk olabilr daha once alman kurdu deneyimim var birde omru uzun olursa super olur aklimda cocker alman coban cavalier king charles collie cinsi kopekler varsa ama hepsinin eksileri var mesela collie cinsi yanliz kalamiyor goldenlerin koruma ozelligi sifir acaba hangi cins bana en uygun ?

Bir de köpeklerle ilgili forumlardan da bilgi alışverişi yap. Sonra karar ver. Bende bilgiler eş dosttan öğrendiğim kadar. Sokak köpeklerini besliyorum veterinerlik işim olmadı köpekler konusunda.

Geri