Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karın bölgesinde beyaz mantar! DURUMU KÖTÜLEŞİYOR

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Arkadaşlar ufak kaplumağamın altında sağ ön ile sağ arka ayakları arasında beyaz mantar gibi bir leke oluştu.Veterinerim ile görüştüm.Getirmemi ve Muayne etmesi gerektiğini söyledi Normalde ayda 1 sefer tartılmak ve vitaminlerini almak için veternere giderler ama Şuan yaşadığım maddi sıkıntıdan dolayı kontrole götüremiyorum.Mantarlı bölgeye günde 2 sefer olmak üzere karbonat basıyorum yaptığım doğrumudur?Yada başka ne yapayım krem falan.... Resimlerinide çektim;
Yardım/önerilerinizi bekliyorum....

mailto:/img718/4299/29082010z.jpg
mailto:/img837/655/29082010001p.jpg

mailto:/forum/kaplumbagalarda-mantar-hastaligi-t-113.html

Arkadaşım bu konuya bi bakarsan yardımcı olacağından eminim...

bence bu mantar değil.kaplumbağanın kabuğu açılmış.yani eski kabuk çıkmış ordan.mantar gibi duruyor ama değil.

Keske gecse. . . Koku ve halsizlik gbi belirtiler. Mantara işaret ediyor.şuan tedavi icin aldıgım onlemler asagıda lutfen dogrumu soyleyin;
-Tüm tehcizat filtreler dahil iyice durulanmak kaydıyla çamasır suyu ile yıkanacak
-Ardından Suya serra marka mavi damla...
-kapluşlara kaya tuzu ve veterinerin verdigi saf omg3 ile oluştracgım karisim ile banyo
Ve karbonat ile bölgeler ovulacak. . .

Baska yapmam gereken ne var?

Geri