Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karnında pembelik var

chn

Yeni Üye
Lütfen yardım edin.Kaplumbağam Hastamı?
Saygılar...

kaplumbağanızın alt kabuğunda pembelik var sanırım? yem yememe hareketsizlik de var mı? büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu.. forumda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.. imkanınız varsa zaman kaybetmeden bir veterine göstermeniz en iyisi olur..

https://www.sukaplumbagasi.com/forum/showthread.php?tid=148

link yardımcı olur umarım.. ve imkanınız varsa mutlaka zaman kaybetmeden veterinere göstermeniz en iyisi olacaktır..

merhaba! benımde kaplumbalarımda aynı sorun olmuştu akciğer enfeksiyonu ve alt kabukları aşırı derecede pembeleşmişti. yemek yemeyip çok uyuşuk davranıolardı.. forumda okuduğuma göre ısıtıcının derecesini biraz artırmalıymışım ve 27 dereceden 29'a çıkardım ve inanın ertesi gün kaplumbam kendıne gelmeye başladı=) şimdi çok iyi pembelık gitti ve aşırı derecede stick düşkünü oldu=) sıcaklık önemlii;)

geçmiş olsun :) sevindim durumunun düzelmesine sizin ufaklığın

sayenizde düzeldi ufaklıklar teşekkür ederim=)

benim kızımın da karnında pembeleşme var ama gayet güzel yiyor hareketli ve pembelik dışında diğer akciğer enfeksiyonu problemleri yok
sizce ne olabilir?*

daha önceden geçirdiği bir akciğer enfeksiyonundan ya da üşütmeden kalma bir pembelik olabilir

Geri