Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaşınmıyorlar

bıdık-şıpıdık

Gümüş 4 Üye
Günaydın arkadaşlar..^^
Kapluşlarımın kabuğu üzerinde beyaz birşeyler var fotoğrafını başka bir konuda koymuştum. Kabuk değiştiriyor denmişti.. Ama kabuk değiştirirken kaşınıyorlarmış... Ben onları hiç kaşınırken görmedim. Kabuktaki beyazlıklar yaklaşık 4 gündür var. Daha erken mi kaşınmasına? :ff::ff::ff:

Cvp: kaşınmıyorlar

Her zaman kaşınacaklar diye bir durum söz konusu değil Betül. Benim akvaryumlarımda mango köklerim var ama çoğu değişimde kaşınmadılar. Bir kere yapay çiçeklere ve onların ağırlıklarına dalıp yan durarak kaşınırken gördüm. Yani birazda huy meselesi.

Benimkiler deliler gibi kaşınıyo ama her kaplumbağada kaşınıacak diye bi kural yok tabiki.. Şu videoyu bi izlemeni öneririm http://www.youtube.com/watch?v=lu3ukg-A9lY Nasıl transa geçtiğini görebilirsin:D Bende videoya çekicem bi ara benimkiler daha komik oluyo kaşınırken

benimkile de çok kaşınıyorlar en az haftada 2 kere :) ve çok tatlı oluyorlar. hepsi sırayla kaşınıyor :)

bende bir gün görebilirim inşallah kaşındıklarını^^..tırnağımla kaşıdım biraz önce tepki vermedi eşek sıpası:D

kaplumbağalar küçükse kaşınmıyorlar belli bir boya gelip katmanlaşma başlayınca kaşınıyorlar. benimkiler 8-9 cm kabuk boyunda başladılar. birisi kök kullanırken diğeri iç filtrenin altındaki kumu oyup altına girerek kaşınıyor.

belki kaplumbağa kaşınıyordur sen görmüyorsundur hem her zaman kaşınmaz:smile: meraklanma

5cmler şuan.. Cem abi sağol ya nihayet iyi bi sonuca varabildim..
kamerayı açık bırakıp gitiim yanlarından , 3 saat kamera açık kaldı.. izledim kaşınma felan yok.. küçük oldukları için kesin ama yinede gözlemleyeceğim onları benden kaçamazlar:D

Neden taktınki bu kadar kaşınmamalarına :w00t: Daha bebek onlar nerden bilcekler kaşınmayı falan. Biraz büyüsünde o zaman bol bol kaşırsın:133:

Bir hatırlatma; Eğer hoşlarına gitmedi yada bu kaşıma konusuna cevap vermedilerse fazla üstelememek gerekir.

Geri