Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kastamonu tatilinde Leğen Paludaryumumuz :)

Restart

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar 3 gündür kastamonudayım. Mecburen kaplumbağalarımı da yanımda getirdim. Akvaryumu uçağa sokamayacağım için onları orada bir leğende besleyecektim. Köye vardığımda onlar için baya büyük bir leğen almış amcam. Kaçma tehlikesini göze alamadığım için suyu yarıya kadar doldurabildim. 2 tane taşı da üst üste koyarak sabitledim. Şu an leğende 30-40 litrelik su var. Fakat baya geniş yüzecekleri ortam var . En azından 5-6 gün idare edecekler. 2 günde bir su değiştireceğim ( ilk su değişimini yaptım ) Ayrıca yanımda bir tane ısıtıcı ve güneşlenmeleri için ampul getirdim. Şuanlık hiç bir problem yok. Kedi karga falan da odaya girmesi imkansız. Yarın onları aç gün bırakacağım . Zaten yolculuktan sonra ödül olarak onlara baya fazla yem verdim. Bir sonraki gün de onları 1 saatliğine balkonda güneşlenmeye çıkartacağım. Resim çekmeye çalışırım :)

mailto:/iVWqTqz.jpg

mailto:/2Rb2m5f.jpg

Oda biraz karanlık gözüküyor o kameradan dolayı. Normalde oda güneş alıyor.

Resimleri
Kod:
**
şeklinde almayı unuttum linklere tıklayarak açabilirsiniz kusura bakmayın :ashamed0006:

Cvp: Kastamonu tatilinde Leğen Paludaryumumuz :)

emre ısıtıcı tam batan cinstense tabana sabitlemen daha sağlıklı olur kaplumbağalar altına girer yada bi şekilde hava ile temas ettirirlerse sıkıntı yaratır bana göre

Kisa sure oldugu icin idare eder ama boyle birsey yapsaydiniz daha iyiydi acikcasi

mailto:/oazoxu.jpg

mailto:/16atg8z.jpg

Sadece bir kez su yenileme yapsan yeter. Fazla durmayacaksın sonuçta idare ederler. Lamba yetişiyorsa taşları ortaya alabilirsin. Böylece leğende döne döne yüzecekleri bir alanları olur. Bu aynı zamanda bir iki cm daha suyu yükseltme olanağı verir.

Arkadaşlar çok teşekkürler nihayet tatilden döndük ve akvaryumlarına geri döndüler. Herkese yardımları için çok teşekkür ederim.

Geri