Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

kavga ediyolar..

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
arkadaşlar benım iki tane kapluşum var henüz alalı 1 sene olmadı kabuk boyları 7 cm civarında.. şu aralar elime aldığımda parmağımı ısırıyolar ve suya koyduğumda bazen birbirlerinide ısırmaya çalıştıklarını görüyorum.. ne yapmam gerekıyo..?
 

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
1,826
Elinizi ıssırması korktuğundan olabilir..Kaplumbagalarınız birbirini ıssırıyorsa onları ayırmanız iyi olacaktır
 

gizemli_kiz19

As 4 Üye
Katılım
2 Nis 2009
Mesajlar
654
kaplumbağalarınız birbirine çok kötü şekillerde zarar verebilir.bence birini başka bir akvaryuma koyun.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Kavgalar sürekliyse ya da git gide sıklaşıyorsa ilerde sorun daha da büyümeden ayırmanız çözüm olacaktır diğer üyelerin de dediği gibi. Arada parmağınızı ısırması normal sayılır ama fazla etçil ağırlıklı ya da canlı yemle besliyorsanız da vahşileşmelerine neden olursunuz.
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Benimkinin elimi ısırma sebebi korkma değil muziplik... Bazen dudağıma yaklaştırıyorum mesela bakıp düşünüp sonra yemmiş gibi saldırıyor usulca...
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
sürekli diyl birbirlerini arada bir bole tartakladıklarını görüorum oda bı anlık bişey.. yem olayına gelince stıck yemlerle beslıyorum haftalık düzenlı olarak da sebze meyve veriyorum.. yanı vahşileşceklerını sanmıorum.. ayrıca herhangi bir olumsuz durumda ıkncısını ayrı bi akvaryuma lacak ekonomik durumum yok öğrenci evindeyim malum imkanlar kısıtlı oluyo.. umarım ole bişey olmaz.. yoksa bi tanesınden vazgeçmek zorunda kalıcam!!!
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Bir süre daha iyice gözlemleyin en iyisi. Ergenliğe ulaşmaya başladıklarından dolayı birbirleriyle kavgalar olabilir hele de aynı cinslerse bu kavgalar daha sık görülür. Umarım birinden vazgeçmek zorunda kalmadan durum düzelir.
 
Üst