Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kavga yapıyorlar sanki!

Kral

Altın 5 Üye
iki tane yavru kaplumbağam var biri diğerin den çok az bişi küçük o küçük olanı büyük olanına yaklaşıyor ve sanki onu kkluyor sonrada kafasını ısırmaya çalışıyor ama çok az bişi ısırıyor büyüğü hemen kafasını çekiyor :D acaba bişi olurmu daha çok küçükler birbirlerine zarar verirler mi?

İnsanlar bile kavga ede ede büyüyorlar. Oyunları ve kavgaları normal. Birbirlerine alışmaları zaman alır. Nede olsa sonuçta aynı ortamı paylaşıyorlar ve ortamı tam anlamı ile sahiplenmek istiyorlar. Aynı bizlerin kendi odamız olmasını istememiz ve odamızı paylaşmak istememiz gibi. Oyunları da olacak tabii.

Meraklanma su kaplumbağaları ölümcül kavga yapmıyorlar. Veya ben öyle biliyorum.

verebilirler ancak ikisi de yavruysa ve ufaklarsa çok sorun olacağını sanmıyorum.. ancak büyük dediğiniz ile ufağı arasında bariz fark varsa kavgalar tehlikeli olabilir

büyüğünü ben ayırdım bir leğende tutuyorum ancak onu iyi besleyecek birine satacağım sizinde kaplumbağalarınız hiç öle yapmışlarmıdır...şimdiden teşekkürler

Şu an üçü yaşamıyor maalesef ama bi zamanlar dört tane kaplumum vardı. :)En büyüğü 1.5 yaşında en küçüğü 2 aylıktı.En küçüğü her zaman en büyüğünün kabuğuna çıkar,kendini kuruturdu..Büyük gezerken küçükte onun kabuğunda yolculuk yapardı :D
Ama birbirlerine hiçbir zaman zarar vermediler.... :)

aynı boydakilerde öyle bir sorun olmuyo kavganın nedeni çok büyük ihtimalle birinin büyük diğerinin küçük olmasından kaynaklanmakta.. aynı büyüklükte alırsanız sorun olmayacaktır.. rica ederim..

Benim büyükler küçüklere zarar vermiyor. Hem de orantısız bir büyüklük farkı var aralarında. Büyüğün kabuğuna 4 tane küçük sığar. Hatta kuruma alanında bazen büyüklerin üzerine 2 tane ufak çıkıyor ve bir birlerine değmiyorlar bile:)

hiç kavga yapmadımı senin kiler bnm büyüğü onun bacağını koparıyordu

vede aragorn yavruların aralarında cokcok az fark var ama küçüğü büyüğünün kafasını ısırmaya çalışyor sadece

küçüğün ısırmaya çalışması daha da garip :) kaplumbağaya göre değişebilmekte saldırgan olup olmama durumları kimisi çok uysal olabilirken kimi yavrunun ölümüne bile sebep olabilir..

Geri