Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kayayı ısırıyor?

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar Süleman'ın akvaryumuna bir kaya yerleştirdim Süleman ikide bir kayayı ısırıyor.Bunun sebebi ne olabilir? Ve ayrıca nasıl olduysa kayanın içinde ufak bir ip parçası gördüm tam alıcakken süleman gördü ağzıyla çekti ve yuttu bir problem olur mu?

Cvp: Kaya

Kaplumbağalar yaşam alanlarındaki ufak değişiklikleri dahi farkederler. Yeni koyduğunuz kayanın ne olduğunu merak ettiğinden ısırarak anlamaya çalışıyor. Bir süre sonra alışacaktır.

Yediği şey ip ise bir sıkıntı olmaz. Eriyip gider ya da dışkısı ile çıkarır.

Ufak bir ip yutmasının problem olacağını sanmam. Benim kapluş da petshoptan aldığım kuru alan kayasını parçalara ayırmıştı. Takınca takıyorlar bazen :) Bu farklı şeyler yeme isteği vitamin mineral eksikliklerinde de görülebiliyor haftalık vitamini veriyorsanız muzurluk diyebiliriz :)

Haftalık vitaminini veriyorum her hafta multivitamin alıyor muzurluktan sanırım :D Her ikinizede teşekkür ederim :)

Geri