Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaybolduu :(:(

esma_98

Bronz 3 Üye
arkadaşlar kaplusun suyunu değistiriyodum kaba koyup banyoya gittim ama döndüğümde kabından kaçmıstı sabahtan beri kayıp hiçbir yerde yok ne olur yardım edin :(:(:(

iyicene heryere bakın koltuk altı yatakaltı aklınıza gelmeyecek olan heryer büyüklüğüne öre girebileceği neresi olursa inşallah bulursunuz

Özellikle koltuk, dolap altları, karanlık kuytu köşelere iyi bakın önce kaybettiğiniz odanın her yerini arayın sonra bulamazsanız diğer odalara da bakın derim. Ayrıca koltuk ve dolapları kaldırırken dikkat edin altında saklanmışsa ezilebilir.

benımkıde kaybolmuştu evın altını üstüne getiridm ancak 27 gün üstüne koltuğun döşemesine saklanmış vaziyette buldum.. aklınıza gelen gelmeyen heryere bakın.. buraya giremez die değerlendirmeyin nereye girecekelri belli olmuyo.. umarım en kısa zamnda bulursunz...

Çok dikkat edin her yere... bEnimki büyük kaplardan da kaçıyor.. Kış da geldi.. Yeni çare buldum.. Akvaryum temizliği sırasında uyguluyorum.. Ayakkabı kutusuna büyük delikler açtım kapağa.. Kafa ve iki kolunu sokabilecek ama çıkamayacak büyüklükte... Tabana eski tişört döşedim. Kapluşu koyup kapağı da kapatıp bir kısmına yük koydum ki kapağı kaldırmasın.. Ara ara gezinirken kafayı çıkarıp bakıyor o kadar.. Sonra da kaloriferin yakınlarına yerleştirdim.. Çok kullanışlı oluyor. Tavsiye ederim..

Diğer arkadaşların dediği gibi öncelikle kaybolduğu o0dadan başlayın.. Her yere gerekirse el feneriyle bakın... Eşyaları oynatırken dikkat edin.. Umarım bulursunuz.

Yürürken sesler çıkartıyor kapluslar. ben kaplumbagam ne zaman kaybolsa böyle bulurum..

yok hiçbiryerde yok :( balkon kapısı acıktı ama oraya cıkamaz çok yüksek acaba yanılıyormuyum :((( off tamda ısıtıcısını ldım dedim kaplus kayboldu :(((

Yerde olan herşeyin içine girmiş olabilir.Özellikle kaplusların karanlığı sevdiğini anladm..

Bence gece ışıkların söndüğü ve herkesin uyumaya başlayıp etrafın sessizliğe gömüldüğü ânı kollayın.. Sonra da etrafı dinlemeye başlayın.. Yürürken olan tık tıkları mutlaka duyacaksınız .. Kulağınızı sesin geldiği yöne doğrultun ve sesi takip edin. Sonra hopp el feneri..

Geri