Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kazıyor

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar benim kapluşum filtrenin altındaki taşları kazdı ve filtreyi itip altına giriyor nasıl bir güç varsa :D sizce neden yapıyor?

Bildiğim üç ihtimal var;

1. Kabuğunu kaşımaya çalıştığı içindir
2. Zaman zaman kendini güvende hissetmek yani kafa dinlemek için kuytu karanlık yerlere girmek ister.
3. Uğraşıcak bişeyler arıyo olabilir.

Malum genelde uğraşmayı zorlanmayı severler.

Benimkide komşunun çocuğu bize geldiğinde yapıyordu. Büyük ihtimalle korkmuştur yada uykusu geldiğinden kuytu bir köşe arıyordur...

Orayı güvenli sandıgı için oraya girmeye calısıyordur...Benımkılerde(varken) kuru alanın arkasına giriyorlardı.

En iyi kazıcılardan benim Pakize'de :D
Kumun bir yerini yuva haline getirdi sadece orayı kazıyor.Ben düzeltmekten bıktım ama bizimkinin hoşuna gidiyor :)

Umut da aynen böle bişeylerin altına girmeye çalışıyor..bence senin yaramazında sırtı kaşınıyor :sorcerer:

Evet kapluşımun sırtı kaşınıyor dikkat ettim altına girip ileri geri hareket ediyor.

:sorcerer: okuduğum kadarıyla bu sırt kaşınması kabuk değişimine işaret .. bu da ne demek oluyor..? kapluşlarımız büyüyor :yes:

Geri