Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kedi Kumu Kabı

alp87

Gümüş 3 Üye
Merhaba,
Bıri yetişkin diğeri yavru iki kedim var. İki kedinin tuvalet kabı ölçüleri nasıl olmalı?
Ailemle kap konusunda anlaşmazlık yaşıyorum.
Ben büyük olması taraftarıyım. Diğer aile fertlerine göre küçük yeterli.
Teşekkürler...

30*40; 40*40 ölçülerde bulaşık leğenlerinden al. Tek tek kullanacaklar. Belli zamanlarda kaptaki pislikleri ve işi bitmiş kumları alıp yenisini ekle. Hepsini atmana gerek yok. Sıvı değdiği noktadaki kumlar tarafından emilir. Kuma alıştırmak için ön tetilerini tutup eşeleme hareketi yaptır. Böyle öğrenirler. Biri idrarını yapıp kokuyu verince diğeride kabı kullanmaya başlar.

Cvp: Kedi Kumu Kabı

Kedi kumu için yapılacakları biliyorum ancak bizdeki sorun iki tuvalet yerine bir tuvalet olması sorunu. Evdekiler banyoda duran iki kaptan şikâyetçiler. Tek olmasını istiyorlar. Bir türlü ikna edemedim. Ben de şimdi tek fakat büyük bir kap kullanmayı plânlıyorum. Yavru kedi geldiğinde kap aldım. Düzen iyiydi. Ancak bu ara evde bir huzursuzluk başladı. Acilen bu sorunu çözmem gerek.
Cevap için çok teşekkür ederim.

Bir tane yeterli ben yetişkin iki kedide kullandım sorun olmadı. Boş yere kum ziyanı olur.

30*40 veya az ufağı olur. Yuvarlak alma çünkü işleri bittiğinde kap içinde dönüp kumu kapatacaklar.

Cvp: Kedi Kumu Kabı

güzel bir tartışma başlatmışsınız. benzer bir sorun bende de vardı. bu iş için özel bir kap almadım. evdeki mevcut leğenlerden birini kullanıyorum. ilk bir iki kez, bu kapı sullanmadıysa da sonra alıştı ve şu an sorun yok.

Geri