Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kediler

Şibil nedir?

Hekime götürüp gösterin. Doğru ilacı o verir. Kortizonlu yada sadece antibiyotik ilaç kullanmak gerekebilir.
 
Merhabalar, şibil, çapak sanırım, Google öyle diyor :) öncelikle sorunun nerden kaynaklandığını bulmanız gerekiyor. Kediler bebek mi? Yattıkları yer temiz mi? Ya da başka bir kediyle kavga, pati yeme durumlari var mı? Kalabalık ve sokaktalar mi? Yarın "tobrased" isimli bir damla var eczanelerde, onu alabilirsiniz ya da muadilini sorun. Gözlerini temizleyip damlayı günde bir kaç kere damlatın. Yarına kadar da temiz olduğundan emin olduğunuz çaya batırılmış pamukla silebilirsiniz. Muhtemelen ilacı kullandiginizda 1-2 gün içinde toparlayacaktir fakat 5 gün veya 1 hafta (duruma göre) daha damlatmayi ihmal etmeyin. Tam iyileşme olmazsa yenilenir. Yattıkları yer temiz olsun. Genelde mikrop kapmış oluyorlar. Kedilerde burun akintisi hapşırık vs başlarsa acil bir kliniğe başvurmakta fayda var. Calicivirüs dediğimiz çok yaygın, zor iyileşen, bebekler için de duruma göre tehlike arz eden bir virüs kapmiş olabilirler. Kedinize karma aşı yaptırmanız durumunda bu virüse karşı korunmuş olur. Geçmiş olsun. Umarım kısa sürede iyileşirler.
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cem
Bu dediğiniz kediler sokak kedisi sanırım. Bu hayvanlar yiyecek için çöpleri karıştırdığında pislik gözlerine bulaşıp enfeksiyon yapıyor.

İlacı ilk damlattıktan sonra pamukla gözünün üzerindeki pisliği alın. Sonra tekrar damlatın.
 
Geri
Üst