Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kendi tasarimim filtre

bozu342000

Yeni Üye
Oncelikle herkese merhabalar ben ozan karabacak bugun sizlere yaptigim kolay ve basit dis filtremi tanıtıcam
Malzemeler,,,
1.bir adet pet sise
2.olmassa olmaz elyaf
3.akvaryum taslari
4.aktif karbon evet ben bu kadar kullandim artırılabilir
Yapilis,,,
Oncelikle bir pet siseyi kapagini delip hortum sokuyoruz bu hortumun diger ucunu ic filtreye baglicaz ve buradan sonrasi kolay kapagini acip tas elyaf aktif karbonu koyup akvenin uzerine monte ediyoruz sisenin popodundanda bir delik acip akvaryuma akmasini sagliyoruz bu kadar cok guzel temizliyor

Cvp: kendi tasarimim

ozan bu filtre için turşu bidonu kullanmak daha iyi olur petşişe incedir. gövde sert olursa esneme olmayacağı için elyafın yan taraflarından kaçak yapması zor olur. sanırım motor kullanmadan vakumlama etkisi ile su dönüşümünü yapmışsın. bu da iyi fikir. tek malzeme kullanacaksan fluval zeocarbon karışımı daha iyi olur. ya da diatomit (zeolite alternatif) içeren kedi kumu bunda markayı alisarp biliyor.

motor kullanılarak yapılan sistemde bu şekilde oluyor.
mailto:/forum/konu-el-ev-yapimi-dis-filtre-resimli-anlatim-12770.html

ayrıca akvaryum ve paludaryum atölyesinde el yapımı birkaç çeşit mevcut. daha komplike birşey olsun dersen inceleyebilirsin.

konunu akvaryum ve paludaryum atölyesi taşıyorum.

Cvp: kendi tasarimim filtre

Hala kaplumbağa besliyormusun Ozan?

Cvp: kendi tasarimim filtre

cem' pid='155106' dateline='1430859949'' Alıntı:
ozan bu filtre için turşu bidonu kullanmak daha iyi olur petşişe incedir. gövde sert olursa esneme olmayacağı için elyafın yan taraflarından kaçak yapması zor olur. sanırım motor kullanmadan vakumlama etkisi ile su dönüşümünü yapmışsın. bu da iyi fikir. tek malzeme kullanacaksan fluval zeocarbon karışımı daha iyi olur. ya da diatomit (zeolite alternatif) içeren kedi kumu bunda markayı alisarp biliyor.

motor kullanılarak yapılan sistemde bu şekilde oluyor.
mailto:/forum/konu-el-ev-yapimi-dis-filtre-resimli-anlatim-12770.html

ayrıca akvaryum ve paludaryum atölyesinde el yapımı birkaç çeşit mevcut. daha komplike birşey olsun dersen inceleyebilirsin.

konunu akvaryum ve paludaryum atölyesi taşıyorum.

Size ne ümmiyeden /su kaplumbagasi bakan biri /zor kurtuldum siz cikdiniz

Geri