Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

keratakerata öldü, benim hatam

beddesh

Bronz 4 Üye
Arkadaş yeni bir dış filtre vermişti. 2.el. Ancak emiş yapan hortumun ucunda herhangi bir elek filtre koruma benzeri birşey yoktu. Benim de hiç aklıma gelmedi. böyle bir yaramazlık yapabileceği. Malesef emiş yapan hortumda tam kafasının girip de sıkışacağı çaptaimiş. Korkunç bir manzara. :59:
Aman arkadaşlar ben ettim bir hata ve...
Sizler eminim daha dikkatlisinizdir bu konularda.

Cvp: keratakerata öldü, benim hatam

Başınız sağ olsun... Gerçekten üzücü bir badire.

Ben de aynı durumu yaşamamak için filtremin giriş ucunu "sineklik teli" diye de bilinen yumuşak tellerle sarıp olası bir kazayı önlemiştim. Hem çekiş gücü düşmemişti, hem de kaplumbağamı olası bir kazadan korumuştu.

En azından diğer arkadaşlara farkındalık kazandırdınız. Tabii keşke hiç olmasaydı ama...
Artık yapacak bir şey yok.

İşte elek alana kadar bu şekilde idare etmiştim:

mailto:/m76zj4.jpg

Başınız sağolsun :( gerçekten üzücü bir olay.

Ben de yazdıktan sonra benzer bir çözüm üretip benzeri bir şey bağladım ama... Aması var işte giden gitti. O kadar yaramaz o kadar insan canlısıydı ki.

Başınız sağolsun... Üzüldüm gerçekten...

başınız sağolsun. benim korktuğumda bir kenara sıkışmaları, kuru alan, ısıtıcı kenarları ve kablolara takılmaları. onun için en fazla saatte bir kontrol yapıyorum.

çok üzüldüm... başınız sağoılsun...

Başınız sağolsun, çok üzüldüm. Kötü bir tecrübe olmuş.

Isıtıcı ve kablolara aslında çok dikkat ettim. Isıtıcının üzerini file ile kapattım. Kablosu tam kenarda. Bir yere takılmamaları için çok dikkat ediyorum ama. Olan oldu.

Üzücü bir olay , başınız sağolsun :(

Destek çıkan herkese teşekkürler.

Başın sağolsun çok üzücü ve korkunç bi durum

başınız saolsun kaplumbağalar bazen kayaların arasınada sıkışabiliyor bu konuda dikkatli olmak gerek

Ay başınız saolsun.İnşAllah benim ve diğerlerinin kapluslarıda olmez,Aminnnnnn <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Geri