Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı yanak ile hangi tür beslenebilir?

nachtmerie

Altın 5 Üye
merhaba arkadaşlar.

Turtleshack diye bi site var yeni keşfettimki eminim siz biliyorsunuzdur :)
kırmızı yanak ile beraber besleyebileceğim türler nelerdir acaba?
Bu siteden alışveriş yapanlar varmı teslimat kargo hakkında bilgisi olan bilgi verebilir mi?

Birde bebek snapping turtle'ye alakam var biraz sizin düşünceleriniz nasıl ? yada soft shell

Cvp: Kırmızı yanak ile hangi tür beslenebilir?

Sahip olduğum bilgilere göre ve besleyenlerden edindiğim tecrübelere göre kırmızı yanak su kaplumbağaları diğer türler arasında en agresif su kaplumbağası türleri. Genelde kendi aralarındaki kavgalar dahi yaralanma ve ölümlerle bitiyor. Bence hiç bir tür ile beslenmemeli. Özellikle korkak v çekinden olan soft shell ile kesinlikle beslenmemelidir. Zaten yaşam alanları da çok farklıdır.

Kırmızı yanaklar ile beslenebilecek en iyi tür sarı karınlar.
Ki RES ler daha kendi içerisinde anlaşamazken başka bir tür ile riske girmek tehlikeli.

Yumuşak kabuklar çok hassas bir bakım ister.
Eğer farklı tür düşünüyorsanız ayrı bir tank kurmayı göze alıp araştırın.

Bir de bu site Türkiye'ye gönderim yapıyor mu?

bende bilmiyorum youtubeden izlediğim videolarda gördüm tüm dünyaya gönderiyordur heralde.
Snapping turtle hakkında ne düşünüyorsunuz?

Snap benim için evde bakılacak bir hayvan değil.

çok tatlı ama 1 2 yaşından tabi sonrasınıda düşünmek lazım büyüyünce... :) soft shell besleyemezmiyim tabanı kumlu yapıp? Soft shell ve RES birlikte besleyen varmı forumda acaba hiç ?

Bizim forumda mevcut bir kişi vardı soft u kaybetti.

Ama birlikte besleyen kaplumbağa severlerde mevcut.

Soft Shell için kuma gömülüp kafasını suyun üstünde tutacağı kadar sığ bir ortam gerekir. Kırmızı yanaklar içinse olabildiğince derin. Ayrıca softshell de suda hiç bir kaya olmaması lazım. Çünkü kabukları yok. Kırmızı yanaklarda ise kaya olması lazım ki kabuklarını kaşıyabilsinler.

Bir de kırmızı yanaklar soft shelle zarar verecektir.

en iyisi yalnız bırakmak Res'leri o zaman anlaşıldı :)

Anıl bey Arzu'nun bahsettiği o kişi benim ve malesef Shoft Shellimi kaybettim .. Benim gözümün önünde iyi anlaşsalarda ben olmadığım zaman rahatsız ediyorlardı sanırım. Bu kanıya Shoft Shell'in sürekli kuru alanda olmasından vardım. Çünkü bu tür karaya pek çıkan bir tür değildir. Bir sabah kalktığımda kolu yoktu ve malesef hayatını kaybetmişti. Belkide hastalıktan yada başka bir sebepten öldü bilemiyorum .. Ama bakımı en zor olan kaplumbağa türlerinden biri. Asla tavsiye etmiyorum :(

hadi ya :( .. Kaplumbağanız için üzüldüm.. Bende size danışmayı düşünüyordum bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Rica ederim ne demek. Şuana kadar besleyen arkadaşlarıma ve internette okuduklarıma dayanarak en iyi anlaştıkları türler Missisippi Map Turtle ve Yellow Belly Turtle :)
Birde bendeki Çizgili Kaplumbağalar :)

Geri