Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın yandığını nasıl anlarım

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
ısıtıcı lamba bana çok sıcak gibi geldi. dereceyle kuru alanı ölçtüğümde (5 dakika gibi bir süre sonra) 35 derece gibi birşeydi. kaplumbağanın kabuğunun veya herhangi bir yerinin sıcaktan kızardığını, yandığını nasıl anlarım

Son düzenleme:
ısıtıcı lamba bana çok sıcak gibi geldi. dereceyle kuru alanı ölçtüğümde (5 dakika gibi bir süre sonra) 35 derece gibi birşeydi. kaplumbağanın kabuğunun veya herhangi bir yerinin sıcaktan kızardığını, yandığını nasıl anlarım
Kaplumbağa lambaya temas edebilir mi eğer lamba yakinsa uzaklaştırın eger uzaklaştırınca yeterli isiyi vermiyorsa daha güçlü bir lamba al. Mesafeyi kuru alan sudan 2 3 derece fazla olacak sekilde ayarlayın.

Lambayı yükselt. 5 dakikada 35 ise uzun vadede sıcaklık 40 dereceyi görür.

Hayvan su kaybına uğrayıp olduğu yerde yığılır kalır. Hayvanı ısıtayım derken bu seferde beyin kanamasından öldürme.

Lambayı yükselt. 5 dakikada 35 ise uzun vadede sıcaklık 40 dereceyi görür.

Hayvan su kaybına uğrayıp olduğu yerde yığılır kalır. Hayvanı ısıtayım derken bu seferde beyin kanamasından öldürme.
Şimdi biraz daha uzaklaştırdım yaklaşık 15-20 dakikalık ölçümde 32 derece oluyor.

1-2 cm daha yukarı kaldır.

Geri