Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı Yanaklı Su kaplumbağlarım Haydar ve Hayddariye Gözlerini Açmıyor

Arfcnzkn

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, 

haydar ve haydariye 7-9 aylık. Yaklaşık 5 gün önce onları rahat etmeleri için daha büyük bir akvaryuma aldım. Fakat son 2 gündür sürekli gözleri kapalı ve uyku halinde olduklarını gözlemledim. Yüzerken veya elime aldıımda gözleri kapalı yüzzüyorlar. Göz kapaklarında kızarıklar olduğunu gördüm sanırım. Yemek yeme konusunda da sıkıntılılar bu yüzden ne yapmamı önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler

Akvaryumda ekipman var mı ? Su ısıtıcı ve ısıtma lambası ?

Şebeke suyu yüksek klor içeriyorsa gözde kızarıklık olur. Suyu içme suyu ile harmanlayıp incelt. Ayrıca şebeke suyunu akvaryuma koymadan evvel en az 1 gün damacanada ağzı açık ama toz girmeyecek biçimde dinlendirmen klorun uçmasını sağlar.

Hava kabarcığı veren iç filtre kullanırsan hava kabarcıkları klorun uçmasını hızlandırır.

Hareketsizlik konusunda bir diğer neden de suyun soğuk olmasıdır. Olduğundan soğuk suda hayvanlar metabolizmayı yavaşlatıp enerjilerini korumaya çalışır.

Cvp: RE: Kırmızı Yanaklı Su kaplumbağlarım Haydar ve Hayddariye Gözlerini Açmıyor

cem' Alıntı:
Akvaryumda ekipman var mı ? Su ısıtıcı ve ısıtma lambası ?

Şebeke suyu yüksek klor içeriyorsa gözde kızarıklık olur. Suyu içme suyu ile harmanlayıp incelt. Ayrıca şebeke suyunu akvaryuma koymadan evvel en az 1 gün damacanada ağzı açık ama toz girmeyecek biçimde dinlendirmen klorun uçmasını sağlar.

Hava kabarcığı veren iç filtre kullanırsan hava kabarcıkları klorun uçmasını hızlandırır.

Hareketsizlik konusunda bir diğer neden de suyun soğuk olmasıdır. Olduğundan soğuk suda hayvanlar metabolizmayı yavaşlatıp enerjilerini korumaya çalışır.
Gerekli donanıma sahibim hatta suyu bile değiştirdim bekletilmş su koydum fakat gozlerini açmıyorlar hala. Görebildiklerinden eminim çünkü elimi yaklaştırdığımda kafalarını içeri sokuyotlar kafalarını

Hayvanlar akvaryum içinde birşeylere çarpmış olabilirler. Sivri birşeylere çarpmış olabilirler rampa köşesi yada sivri kenarlı bitkilerde hasar verebilir. Göz kapağındaki kızarıklıkların temel sebebi bu ağırlıklı olarakta gece karanlık ortamda nefes almak için yukarı çıktıklarında görmeden çarparlar.

Göz içinde birşey olma istimaline karşı eczaneden genta alıp sabah akşam 10 saniye arayla üçer damla gözlerine damlat.

Geri