Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kivi'm

KırpıkKurabiye

Elmas 2 Üye
Benim aldığım ilk kaplumbağam Kivi'ydi 11 yaşındayken almıştım ama hiçbir bilgim olmadığı için 6 cm lik daracık küçücük ölüm fanusunda yaşattım.Maşallah yaşadı da büyüdü de 12 cm oldu ama sağlıksız dı keşke bilseydim şimdi bildiklerimi dedim 1 hafta önce gömdüm ve yeni bir tane aldım.30x40 mikadan yapılmış bir akvaryumda yaşıyordu kuru alanı cd kabı ve çim halıdan yapmıştım yemi vardı iç filtresi ısıtıcısı vardı ama o da bu sabah öldü.Kuru alanda duruyordu gözleri kapalı elleri ayakları sarmış bir şekilde bende elime aldım uyuyordur diye ama ölmüş işte eminim kesinlikle.Onun adını da anısına Kivi koymuştum :( Şimdi geri bir tek 10 aydır benimle olan Kırpığım kaldı :(

Kaplumbağanızın için üzüldüm ama hala kırpık ı güzel sağlıklı bir kaplumbağa olabilir forumu güzelce araştırın yararı olacaktır.

en ufak bir şey bir değişiklik sezdiğinizde kırpıkda mutlaka forum içerisinde bir araştırma yapınız.. başınız sağolsun :(

Geri