Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kızıl yanaklı su kaplumbağası

mirace nur

Yeni Üye
merhaba benim 4 yaşında kızıl yanaklı bir kaplumbağam bulunmakta gözlerini ve ağzını 1 haftadır açmıyor gerçekten çok endişeleniyorum 20 den fazla veteriner aradım ama maalesef yardımcı olamadılar.iyileşmesi için önerebileceğiniz birşeyler varmi gözü için bir ilaç veya yaşam ortamıyla ilgili bir bilgi lütfen bilgisi olan kişiler geri dönüş yapsın sevgiler...

Foruma hoşgeldiniz. Hayvanın gözlerinin tek tek ve tepeden başı dışarıda iken birer resmini çekip atın.

Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp yükleyeceksiniz.

Eczaneden genta yoksa gentagut marka göz damlası alın. Başkası olmaz.

Kabuk boyu kaç cm?

Hayvan üşümeye maruz kaldı mı?

Hayvan nefes almada zorlanıyor mu?

Hırıltılı nefes alma var mı?

Suda dururken yamuk duruyor mu?

Nefes alırken başını ileri atma var mı?

Kuru alan ısıtma lambası ve su ısıtıcı var mı?

Akvaryumun genel resmini atın. Göz enfeksiyonu kir kaynaklı bakteri üremesinden olur. Gereksiz yada sakıncalı birşey var mı bakayım.

Dışarıda gezdiriyor musunuz?

Kullandığınız yemler ne marka haricen birşey veriyor musunuz?

bu şekilde şuanda ağzını açıp kapatıyor uzun bir süre sonra ilk defa.yaşam ortamında akvaryum ısıtıcoso ve kara ısıtması için lamba bulunmakta yakın bir zamanda uv ısınnı alacağim suan kullandiğim bir ilaç yok gözleri için ılık çayı pamuk ile süyürorum belki faydası olur diye
1678028806498639626671453680251.jpg

Cem Bey'in mesajını tekrar okuyun sorulara cevap verin sonra benim aşağıya yazdığım sorulara cevap verin lütfen.
Akvaryumun genel resmini atın.
Bu hayvanların tükürük bezleri yoktur karada yemek yiyemezler.
Su 28 derece kuru alan yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak. Ölçümler uygun mu?
Uvb almanıza gerek yok . Mutlaka eczaneden genta yoksa gentagut marka göz damlası alın.
Ağız açıp kapama tak tak ses olarak mı yapıyor ? Ağzı açıp kaparken kafayı öne atıyor mu?
Sadece 1 kere yapıp bıraktı mı yoksa yapmaya devam ediyor mu?

su sıcaklığı 28
boynunu öne atıp ağzını açıp kapatıyor bu hareketi uzun bir süre yaptı ve bunu yaparken çok hereketliydi
Durmadan nefes alıp veriyor

Hayvan son safha akciğer enfeksiyonu. Eczaneden genta bulamazsanız gentagut damla alın.

Sabah akşam gözlerine ikişer damla damlatıp lamba altında 20-25 dakika bekletin.

Ağzına sabah akşam 45 derece açıyla tutarak üçer damla damlatın. Açmazsa dik tutup ruj sürer gibi ağız çevresine dörder damla sürün.

Bir hafta sonra bakalım.

Normal yavru olsa kurtulma imkanı yok ama yaşını almış. Tedavi etmeye çalışalım. Bir ihtimal yaşam süresini uzatabiliriz.

Enerji ve iştah açılması için deep fix reptivit damla alın. Bunu da her gün 1 damla, açmazsa 2 damla ruj sürer gibi verin aynı genta gibi,

Boyu yaşına göre çok ufak kalmış. Uygun donanımlı bir sistemde 16-18 cm kabuk boyunda olmalıydı.

Geri