Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kızım dişsiz ılkkez yumurtladı

asi kız

Bordo Bereli
kızım dişsiz 2. dişim boy ve yas olarak buyuk dısım fıstıkdan bıraz kucuk tahmınlerıme gore bu sene fıstık bırsonrakı seneye dişsiz yumurtlamaya baslar dıyordum lakın kucuk kızım dişsiz bana doğum gunumden önce dogum gunu hedıyesı verdı cıftlesmedı lakın bana mesaj verdı artık anane adayıyım cok mutluyum :) işte resımlerı bos oldugu ıcın yumurtalar kuluckaya koymadım.. 4.5 tane yumurtladı bıtanesı nohut kadar .07.09.2018 saat 11.00-13.03 arası kazım yumurtlama vs. hepsi oldu bıttı..

kızım dişsiz ne olursa olsun hep fırar edıyordu akvaryumundan bende normal karsılıyordum ılk geldıgı zmandan berıdır takı 1.5 hafta onceden 1 gunde 6 kez fırar edene dek.onda bır anormallık oldugunu sezmısdım sonra bıkacgun boyle devam ettı ama ben sorunu bulamamısdım dıkkatlıce gozlemledım ve ozellıkle sabah 6.30dan -9.30 arası ve ogleden sonraları fırar edıyordu veya cabalıyordu derken bırgun bacaklarının arası o bosluga ellerımle yokladım sert yuvarlak bısıler geldı elıme sonra dedım kendı kendıme bu kızın yumurtaları var ucgun boyunca balkona yer hazırladım begenmedı sonra asagı bahceye ındırdım 6 eylul sabahı uc dort yerı kazdı yumurtlayamadı sonra dun onceden hazırlamıs oldum topraga agacın dıbıne yumurtladı bende bıraz yardım ettım tabı kesınlıkle bırakmadı kazmayı yumurtlamayı ve sonuc ıtıbarıyle 4.5 yumurta yumurtladı en mınnagı yumurtlarken cok kıvrandı zor yumurtladı..ama ciftlesme olmadı ıcın boş yumurta oldugu ıcın kuluckalık hazırlamadım..yanı anlıycanız "anane adayıyım resmen" ve cok mutluyum..dişsiz kızım bu sene 6 yasına gırıyor..bana geldı yıldan hesap edersek..

turgay beyede cok tesekkur edeırm onun yardımlarıyla yumurtlama olayında basarı sagladım ..kendısıne cok tesekkur ederım ustadım benı cırak olarak yetıstırdıgı ıcın..

düzeltme :06.09.2018 de yumurtladı..

İyi hayırlı olsun. 3 cm’den küçük yumurtalar döllenmiş olsa da sağlıklı yavru çıkmaz. Suya temas etmiş yumurta çürür. Boş yumurtayı zaten öğrenmişsin.

Toprağa yumurtlamasına gelirsek yumuşaklığında güneşin geliş açısına ısıya kadar hayvan içgüdüsel olarak saptar ve yumurtlar. Turgay abi o ayarı biliyor.

Cvp: kızım dişsiz ılkkez yumurtladı

tesekkur edeırm bos yumurta olmasına ragmen turgay bey bıraz kızdı bana kuluckaya koymadım dıye dedım cıftlesmedıler nerden bılıyorsun yumurtaları yıkamaman ve dırek kuluckaya koyman gerekırdı dedı ..onun önerılerı sayesınde kızım rahatladı kackez balkonda kocaman legene turgay beyın dedı sekılde topragı hazırladım ama begenmedı bende bahceye ındırdım topragı orda hazır ettım turgay beyın anlattıgı sekılde..herseyı o ogretıyor bana sagolsun cok ılgıllı cocuklarımla(kaplumbagalarımla) ..sureklı soruyordu yumurtladımı ne yapdı dıye..

Geri