Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kızlarım..

burak2pac

Yeni Üye
merhaba arkadaslar aranıza yenı katıldım.bunlarda benım kızlarım bırı 2 yasında dıger ıkısı bı yasının altında.buarada belırtmek ısterım sadece gunesleneceklerı zaman kucuk kaplara alınıyolar yoksa resımlerdede gorecegınız gıbı dev bı akvaryumları var.sımdıden tesekkurler yorumlar ıcın..

mailto:/img514/4373/11gj7.jpg
mailto:/img514/3258/12xa7.jpg
mailto:/img514/9762/13ha4.jpg
mailto:/img410/8113/14ar4.jpg
mailto:/img150/1058/15bt7.jpg
mailto:/img181/5645/16yt6.jpg
mailto:/img230/145/17wi3.jpg
mailto:/img230/9459/18ui4.jpg
mailto:/img442/4490/19mv1.jpg
mailto:/img442/5115/110aq6.jpg

mailto:/img257/333/111jm4.jpg
mailto:/img257/4619/112cz7.jpg
mailto:/img78/7452/113hh5.jpg
mailto:/img78/3747/114mg8.jpg
mailto:/img181/1006/115yt8.jpg
mailto:/img355/6711/97754038ng6.jpg
mailto:/img168/3660/xxxo0.jpg

Ne kadar da ufak ve şirinler.:)Benim dananın ufaklık günleri aklıma geldi.Umarım uzun ömürleri olur.

Birkaç önerim olacak:
Paludaryuma boyalı eşyalar koymak sakıncalıdır.Eğer boya camın kendinden değilse , üstten boyamaysa suya katılabilir.Bu yüzden renkli taşlar yerine doğal taşlar kullanmak daha uygun olacaktır.

İsterseniz biraz daha su seviyesini yükseltebilirsiniz.Çünkü böylece su daha geç pislenecek ve bebeklerin yüzme alanı büyüyecektir.Dolayısıyla daha sağlıklı büyüyeceklerdir.Filtreniz de biraz küçük geldi bana.Su bulanık ve o kadar suya yetersiz geliyor gibi.Daha büyüğüyle daha nadir su değişimi yapabilirsiniz.

Ayrıca ısınma lambanız yok gördüğüm kadarıyla.Kuru alanı 30-32 derece arasında tutabilmek için bu şarttır.Yoksa kapluşlarınız üşütebilir.

onerılerınız ıcın tesekkurler.ılk olarak o renklı taslar en az 10 yıldır akvaryumun ıcınde daha onceden balıklarım vardı cok sorun olacagını sanmıyorum.fılıtre ıse kucuk ama gercekten cok etkılı bı fılıtre,aslında sularıda cok bulanık degıl bıraz ısıktan bırazda akvaryumun camının eskı olmasından oyle gorunmus sanırsam.ısıtma lambasına gelınce aklımda ama sımdılık gunde 2 saat kadar dısarıya alıp ısıtıcı onunde kucuk kaplarda onu telafı etmeye calısıyorum.tekrar tesekkurler.

yalnız o kaptaki gözleri kapalı basları havada olan fotolarına bayıldım tabiri caizse :) cok saglıklı görünüyorlar, umarım uzun süre sizinle birlikte olurlar :)

çok tatlılar güneşlenirken çok şirin gözüolar. bi de ne güzel poz veriolar öle.ben kapluşlarımı çekmek isteynce korkuolar telefondan:)

yorumlar ıcın tesekkurler arkadaslar.kucuk kapları var ortasına tas koydum ve ısıtıcıyıda bellı bı mesafede koydugunuzda bu goruntulerı elde edebılırsınızSmile ozellıkle kış aylarında cok hoslarına gıdıyor bu...

Çok şirin görünüyorlar. Kuruma alanlarını akvaryumun içine yapsanız daha iyi olurdu kanaatindeyim. Su seviyesini daha yüksek tutabilirsiniz. Boyalı cisimler her zaman sorun yaratabilir ve doğallıktan her zaman fayda vardır.

Akvaryumunuzun ölçülerini merak ettim.

suyun yukseklıgını arttırmak ıcın kuru alan saglamam lazım,bos bı zamanımda baya bı elden gecırcem akvaryumu.suanda cok yetersız degıl ama su,buyuk bı akvaryum oldugundan cok rahat yuzebılıyorlar.renklı taslar konusundada cok sorun olcagını sanmıyorum zaten dedıgım gıbı elden gecırdıgımde taslar olmayacak.akvaryumun boyutlarına gelınce ön genıslıgı 80 cm yan genıslıgı 30 cm ve yukseklıgı 45 cm.

ezej' Alıntı:
çok tatlılar güneşlenirken çok şirin gözüolar. bi de ne güzel poz veriolar öle.ben kapluşlarımı çekmek isteynce korkuolar telefondan:)

aynen benimkilerde korkuyo tam güzel bi poz yakaladım derken hoppp suya atlıyolar :(

yaaaaaaaaaaaaaa bunlar cok şirin ya en cok da kuru aland gözleri kapalı kurulanırken ayy ya benim kapluşların küçüklüğü aklıma geldi maşallah maşallah tü tü tü tüüüüüü:):):):):p

Geri