Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kocaman bir kaplumbağa bulduuum yardım edin

biber

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar kuzenime gidiyordum yolda kocaman bir su kaplumbağası gördüm. Yürüyordu sokağın ortasında eve aldım bizimkilerin akvaryumuna koydum çok korkuyor. Ve çok büyük bir kaplumbağa napıyım arkadaşlar ben bunu şimdi yardım edermisiniz çok büyük en az 35cm. kabuğu var. Petshop a veremem size koştum yardım edinnnn

En az 35 cm kabuk boyunda ve su kaplumbağası mı? Su kaplumbağası olduğundan emin misiniz o derece büyük bir su kaplumbağasının hem de sokakta geziyor olması ilginç bayağ hadi kara kaplumbağası olsa anlarım da. Akvaryuma nasıl sığdı şaştım o derece büyük bir kaplumbağa, diğerlerine zarar vermesin ? Su kaplumbağası olduğundan eminseniz bence yarın zaman kaybetmeden bir hayvanat bahçesinin yolunu tutun.

RE: Kocaman bir kaplumbağa bulduuum yardım edin

Resim koyarmisiniz. Ayrica neden akvaryuma koydunuz hemen ins. O akvaryumda baska bir canli yokturdur. Cihan beyinde dedigi gibi hayvanat bahcesine vermek en iyisi olur.

Arkadaşlar 25cm şimdi ölçtük. Sevdacım akvaryuma koydum kocaman birşey ne yapabilirim bu saatte korktum çok büyük çünkü.Biri bıraktı diye düşünüyoruz ama yarın bir çaresine bakacağız.Şimdi resimleri koymaya çalışırım.

RE: Kocaman bir kaplumbağa bulduuum yardım edin

Akvaryumda baska bir canli varsa o canliya zararli olabilir disaridan gelen kaplumbagalarin genelde ic paraziti oluyor o yuzden.

Yok akvaryum boştu. Zaten bizimkiler olsaydı ezerdi bu kesin:)

Valla bir arkadaşım odtü'deki meşhur b.klu derede de bir tane dev gibi kırmızı yanaklı gördüğünü söyledi. Alıp hayvanat bahçesine verelim diye aradık fakat bulamadık.

Bende o büyüklükte kaplumbagalar görmüştüm bir tane petshopda kaplumbaga bahçesinde bakıyorlardı..

Arkadaşlar,dün akşam bulduğumuz kaplumbağayı bir dereye bıraktık. Umarım iyidir herkes için en iyisi buydu çünkü. Ama bizim kapluşların ne kadar büyüyebileceklerini görmüş oldum:) Kapluş değildi artık tabiki kocaman bir kaplumbağaydı:)

Keşke dereye bırakmasaydınız...Belki sokağa atılmıştı. Evcil olduğundan dere koşullarına uyum sağlayamayabilir üstelik sıcaklık sorunu falan olcak... Etrafta yok muydu bir hayvanat bahçesi...

Yok cahidecim,evcil değildi dedim ya yakınlarda dereden geldi büyük olasılıkla. Mayıs Ayı sonlarında yumurta bırakmak için çıkıyorlarmış Ağustos ayına kadar sürermiş yumurtlama dönemleri. Doğal ortam iyi oldu herkes için:)

Biber, eğer bu kırmızı yanaklıların doğal ortamı burası olsa bırakmak iyi olurdu evet. Amerika'daki forumlarda hep okuyorum sokakta bir RES buldum diyenleri. Ama bunları doğal ortamı burası değil. Çizgili kaplumbağa bulsan dediğin gibi bırakabilirdim dereye, Türkmenistan'dan Balkanlara, Irak'a kadar her koşulda yaşıyor çizgililer ama RES pek öyle değil. Sadece bir yerde okudum, Aydın ve Mersin tarafında bol bol koloni kurmuşlar belli bölgelerde.

Ülkemizde İzmir gibi sıcak iklime sahip yerlerde doğal olarak yaşadıklarını biliyorum ben de kırmızı yanakların. Üyemizin nerden olduğunu bilemediğim için net bir şey söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum doğasından mı oraya geldiği yoksa evcil bir hayvan mı olduğu hakkında.

aragorn' Alıntı:
En az 35 cm kabuk boyunda ve su kaplumbağası mı? Su kaplumbağası olduğundan emin misiniz o derece büyük bir su kaplumbağasının hem de sokakta geziyor olması ilginç bayağ hadi kara kaplumbağası olsa anlarım da. Akvaryuma nasıl sığdı şaştım o derece büyük bir kaplumbağa, diğerlerine zarar vermesin ? Su kaplumbağası olduğundan eminseniz bence yarın zaman kaybetmeden bir hayvanat bahçesinin yolunu tutun.

Katılıyorum.

Geri