Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kollarını hareket ettiremiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xyz

Yeni Üye
kaplumbagamın kollarında şişlikler oluştu ve hareket ettiremiyor.yardımcı olurmusunuz

Edit tubidik: Başlık konu içeriği ile alakalı olmalıdır.

RE: acil yardım edermisiniz

aslında cok belırgınlık yok sadece kolları yana açık duruyo ve hareket ettiremiyo sanırım hıssedemıyor.cunku elledıgım zaman cekmesı gerıkırken hıcbırsey yapmadı

Ama kış uykusu bebek kapluslar için zaralı uyandıktn sonra hastalanıyorlarmıs ve sonları fazla iyi olmuyo kıs uykusuna yatırmamanızı tavsiye ederim.

eğer çekmediyse büyük bir ihtimalle b vitamini eksikliğinden felç olabilir ama biraz daha bilgi verin

XxjusticexX' Alıntı:
Ama kış uykusu bebek kapluslar için zaralı uyandıktn sonra hastalanıyorlarmıs ve sonları fazla iyi olmuyo kıs uykusuna yatırmamanızı tavsiye ederim.

bebek değil bayağı büyük 8-9 yaşında.birde ne zaman geçer bu durum

xyz' Alıntı:
XxjusticexX' Alıntı:

bebek değil bayağı büyük 8-9 yaşında.birde ne zaman geçer bu durum

ama yinede kıs uykusu evde bakılan bir kaplus için iyi deil...budurum derken neyi kasdettiniz anlayamadıım(=

Anladıklarım şunlar; 8-9 yaşlarında , kollarında şişlik var ve kollarını hareket ettiremiyor.

Mantarımsı bir yapı var mı?Yani kahverengilik veya da beyazlık?Su altında görünen beyaz-şeffaf arası yapılar var mı?a da siz bir şu başlığı inceleyin.Buradaki gibi deri mantarı var mı yok mu bir öğrenelim.

mailto:/forum/showthread.php?tid=113

Belki kış uykusuna yatacaktır , belki de akciğer enfeksiyonu var bu yüzden halsiz...Su sıcaklığı 28 derece mi , ısıtıcınız var mı , ısınma lambanız var mı?Şu başlıkları bir inceleyin.

mailto:/forum/showthread.php?tid=148

mailto:/forum/showthread.php?tid=135

Net birkaç fotoğraf da alırsam daha da yardımcı olmaya çalışacağım.

hepinize çok teşekkür ederim.mantar veya akciğer enfeksiyonu olmadığına okuyunca karar verdım.ayrıca kıs uykusunda olacak kadar hareketsızde değıl.ve tek kolunu oynatmaya ve kullanmaya basladı sanırım 3-4 gun ıçınde dıgerınıde oynatmaya baslar. hepınıze cok tesekkur ederım.inş. sızın kaplumbagaların basına boyle seyler gelmez

Hareketlerinin hızlanması ve eski sağlığına kavuşması için vitamin ve mineral desteği sağlayabilirsiniz.Önemli değil.Geçmiş olsun...

Geçmiş olsun.İnşallah eski sağlığına kavuşur...

geçmiş olsun da ben pek birşey anlamadım.yürüyemiyor muydu.durum ne idi.resim varsa bu sorunla karşılaşan için çok iyi olurdu bence

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Geçmiş olsun,
Lütfen Başlığı düzeltiniz...

Bencede resim olursa sorunla karşılaşabilecek diğer arkadaşlar için büyük bir iyiylik olur...

RE: acil yardimlariniza tesekkur ederim

fotoğrafla fark edılebılecegını sanmıyorum ama koymaya calısırım

RE: acil yardimlariniza tesekkur ederim

resimleri koyamıyorum yardım edermısınız nasıl koyabılırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri