Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Komşunun baş belası kızı kaplumbiş aldıı :(

cahide' Alıntı:
Banbası da onu kandırıyor. Acaba babasının "seni de çocuklarını da öldürürüm" deyip de kadına bıçakla geldiğini duyup görse babaaa diye aklı gider miydi? Kapluşa oldu yine olan.

Beni etkileyen açıkcası en çok bu oldu sizin ne hakkınız var baskasının özel hayatını gelip burada anlatmaya hemde böyle bir olayın böyle bir siteyle alakası olmadığı halde.O kzın davranıslarının hatalı olduğu kadar sizinde böyle konusmanız yanlış bence yani kendimi o kızın yerine koyuyorumda ben çok kötü biri olsam dahil böyle bir başlık altında kaplumbagam dışında karakterimin aile içi sorunlarımın düşüncelerimin güvendiğim biri tarafından böyle bir sitede anlatılmasını istemezdim sonuçda o kızın babasının bu tür davranısları bizi ne kadar ilgilendiriyor demi?Açıkcası ben çok yanlış buldum bu davranışınızı...Kaplumbagalar için üzülebiliriz elimizden geldiğince yardım etmeye çalışabiliriz ama ileri gitmemek lazım=)

:D Tamam kızmayın... bir daha olmaz... İsterse moderatörler konuyu kilitleyebilir çünkü kızın kapluşu iyi ellere bırakma niyeti yok, bakacak gibi görünüyor...

Bende siz o kaplumbağayı kurtardınız diye düşünüyordum. Ne alemde yavrucak iyi bir ortama kavuştumu bari?

10 liralık dandik bir ısıtıcı alsınlar bare..
Elbet vardır ısıtıcı sığdıracak kdr buyuk bir kapları evde.. En azından suları sıcak olur.. Kuru alanıda taştan yaparlar.

korkunç bir durum sen nasıl katlandın onlara en çok da o minik şeye yazık:(:(:(

Geçen gün sordum çiftleşti dedi anlayamadım meğerse bir tane daha almışlar...

Bakım ortamları iyi ise ve küçük canavar biraz ehlileşti ise insanlık adına kaplumbağaların katkısını alkışlamak lazım :)

Çorum'dan kaplumbağa bakacak varsa bende vereceğim birini. 11-12 cm ölçüsünde... Akvuryumda bakacaksa veririm tabiki...:) Sebebi bende iki tane 1 taneye indirmek istiyorum. Akvaryum küçük gelmeye başlıyor. Şimdi akvaryumda büyütemem ondan yoksa bırakmam çok alıştım ama :)

yeniden aramıza hoşgeldiniz Haydar Bey :) sevindim sizi tekrar forumda gördüğüme.. bunun için alım satım bölümüne ayrıca konu açabilirsiniz bu arada ..

Kubra Hanım kaplumbağaların son durumu nedir? Ölmemişlerdir inş. çok üzüldüm o hayvanların durumuna. Bu arada eğer para karşılığı vazgeçecek olurlarsa ben 20 lira veririm hiçbir karşılık olmadan. Akvaryum alıcam diye para biriktiriyordum şu an elimde 20 lira var. yeterki o hayvanlar kurtulsun da parası önemli değil..

İki kaplumbağalarından birisi ölmüş tatilde, dün tuturdu size verelim... Aldım... Sonra baktım ki Cahide sinsice yaklaşıp ısırıyor ama öyle bir ısırma ki bırakmıyor... Ya da ayağıyla itiyor... İtmesine razıyım ama ısırmasına hayır hemen kafasına hafifçe dokundum tabi... uzaklaşsın diye... yazık garip kaldı ufaklık kuru alana çıktı korkudan, benimki geldikçe de kafayı yedi... Dayanamadım geri verdim yoksa o gece ona rahat yoktu sanırım...

Geri